Прокурори Офісу Генерального прокурора (ОГП) домоглися у Верховному Суді, щоб будинок Осипа Родіна залишився у Переліку об’єктів культурної спадщини. Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Арікс” намагалося позбавити унікальну пам’ятку столиці охоронного статусу заради нової забудови на місці пам’ятки.
Про це KВ стало відомо з повідомлення ОГП.
“За принципової позиції прокурорів Офісу Генерального прокурора Верховний Суд залишив у Переліку об’єктів культурної спадщини будинок Осипа Родіна.
Товариство з обмеженою відповідальністю намагалося позбавити унікальну пам’ятку столиці охоронного статусу.
Водночас суди апеляційної та касаційної інстанції підтримали доводи прокуратури. Верховний Суд поставив крапку у справі – відмовив суб’єкту господарювання в задоволенні позовних вимог. Пам’ятка, яка є перлиною нашої столиці, залишилася під охороною держави”, – сказано в повідомленні.
Будинок Осипа Родіна розташовується по вул. Олеся Гончара, 71 у Києві. Він побудований за проєктом видатного київського архітектора Володимира Ніколаєва. Має історичну та архітектурну цінність.
Об’єкт культурної спадщини – один із двох збережених зразків традиційної забудови кінця ХІХ ст. у кварталі вулиці Олеся Гончара та цінний зразок забудови періоду капіталізму межі ХІХ – ХХ ст.
Цінність будинку полягає ще й у тому, що з тих часів він уник руйнувань і значних реконструкцій. Збереглися автентичні конструкції усіх трьох поверхів, об’ємно-просторове рішення будівлі та її силует, стильові ознаки у декорі фасаду.
Як інформувала KВ, від кінцевого результату розгляду цієї судової справи залежить доля будівництва житлового комплексу бізнес-класу “Franklin Concept House”: власник садиби – ТОВ “Арікс” – не проти знесення цієї будівлі, яка займає територію під “майбутніми” висотками.
Читайте: Садиба Родіна: захисники будівлі XIX століття в центрі Києва виграли черговий раунд судового спору
Фото: ОГП