Виборчий кодекс без виправлень був нежиттєздатним, – Ігор Сабій

Виборчий кодекс без виправлень був нежиттєздатним, - Ігор Сабій

Прийняті Верховною Радою зміни до Виборчого кодексу на часі і схвально оцінені представниками багатьох політсил. Ще раніше вони вже були запропоновані на розгляд нардепів представниками ВО “Свобода” у вигляді готових законопроєктів.

Про це очільник обласної парторганізації “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Ігор Сабій розповів у інтерв’ю KV.

На його переконання, прийняті Верховною Радою зміни до Виборчого кодексу напередодні місцевих виборів є суттєвими та важливими. Але все це вже пропонували народні депутати від “Свободи”.

Виборчий кодекс без виправлень був нежиттєздатним, - Ігор Сабій

Прийняті зміни не є вже такою новацією: новий Виборчий Кодекс був ухвалений попереднім скликанням ВРУ. Добре, що завдяки впливу громадськості та політичних партій вдалося внести до кодексу суттєві зміни, через те, що в тому попередньому вигляді він був нежиттєздатний з багатьох причин. Перша з них в тому, що напередодні парламентських та президентських виборів акцентувалася увага на частині кодексу, що стосувалася цих виборів, але ніхто не дивився на частину щодо місцевих виборів. Коли прийшло 1 січня 2020 року, всі зрозуміли, що є проблеми, починаючи від пропонованого рівня застави (для партійного списку до Київської облради два мільйони сімсот тисяч гривень) внести яку могли лише олігархічні партії. Ми, свободівці, включилися безпосередньо до реформування Виборчого Кодексу, народний депутат Оксана Савченко внесла законопроєкт “Про внесення змін…”, він був ухвалений у першому читанні і в ньому йшла мова про те, що розмір застави має становити 4 мінімальних зарплати (від 90 тис. виборців). 

Як завжди буває при теперішній владі та сумбурі, що діється наразі у ВР, законопроєкт хоч і був прийнятий у першому читанні, все одно розглядався інший законопроєкт про комплексні зміни – але добре, що прислухалися до нашої позиції і наш проєкт був ухвалений у вигляді поправки”, – каже Сабій.

За його словами, для Київоблради розмір застави становитиме 325-330 тис. гривень. Утім, заставу ухвалили не тільки для міст кількістю від 90 тис. людей населення, а для всіх – починаючи від маленького села і закінчуючи областю. Через це “свободівці” також наполягали на тому, щоб партійна політична система стартувала від 10 тис. виборців.

“У великих громадах мусить бути політична відповідальність. Проблема мажоритарки є в тому, що люди голосують ніби за гарного кандидата, а потім він починає себе поводити в Раді у дусі “що я можу зробити, я один”. Якщо ти натомість є представником політичної партії, то є 5%-й бар’єр, є фракція, наступає і політична відповідальність”, – переконаний очільник обласного осередку “Свободи”.

Читайте: “Свобода” Київщини вимагає від Зеленського і уряду залишити в спокої закон про державну мову

Фото: KV

КиевVласть

Автор:
Владислав Григор’єв
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4