Восьмий апеляційний адміністративний суд (ВААС) відкрито провадження у справі за позовною заявою Міністерства юстиції України до політичної партії “Партія регіонів” про заборону діяльності цієї політичної партії. Третя сторона на стороні позивача – Служба безпеки України.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на сайті Верховної Ради (ВР) 7 лютого 2023 року.
Згідно повідомлення, ВААС відкрив провадження у відповідній справі (No П/857/1/23) 1 лютого 2023 року.
Раніше, 20 січня ц.р. згаданий суд задовольнив заяву Мін’юсту про забезпечення позову “шляхом заборони”:
-
банківським установам проводити видаткові операції за рахунками згаданої партії;
-
органам державної реєстрації прав на нерухоме майно вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо об’єктів нерухомого майна партії та її регіональних організацій;
-
Головному сервісному центру МВС та його територіальним сервісним центрам вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо належних партії та її регіональним організаціям транспортних засобів;
-
Державній організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації, анулювання знаків, належних партії.
Як інформувала KВ, у червні 2022 року ВААС заборонив політичну партію “Опозиційна платформа – За життя” (“ОПЗЖ”), що постала разом з також забороненим влітку минулого року “Опозиційним блоком” на руїнах впливової за часів президентства Віктора Януковича Партії регіонів.
У вересні минулого року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу “ОПЗЖ” і таким чином, остаточно заборонив її діяльність на території України. Партія регіонів досі не була заборонена.
Нагадаємо, спікер ВР Руслан Стефанчук днями отримав чергове звернення про розгляд проєкту постанови ВР №7694 про позбавлення мандатів парламентарів, обраних від “ОПЗЖ”, а також урядового законопроєкту №7476 про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій.
Раніше про включення цих законопроєктів до порядку денного ВР до спікера Ради звернувся Президент Володимир Зеленський – на виконання відповідної петиції.
Проєкт постанови №7694 зареєстровано ще 24 серпня 2022 року про позбавлення мандатів 42 парламентарів, обраних від “ОПЗЖ”. Майже рік тому всі вони вийшли з фракції “ОПЗЖ”, яка припинила своє існування, та створили дві депутатські групи – “Платформа за життя та мир” і “Відновлення України”. Це є підставою для позбавлення мандату, відповідно до п. 6 ст. 81 Конституції України.
Утім, спікер Стефанчук не реагує на звернення депутатів, щоб включити у порядок денний і розглянути на найближчому засіданні Ради цей проект постанови (як і урядовий законопроект).
Читайте: Спікер Ради Стефанчук не хоче позбавляти мандатів парламентарів від “ОПЗЖ”
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел