14 жовтня у торгово-розважальному центрі Gulliver відкривається масштабний науковий простір у партнерстві з Малою академією наук. Протягом місяця на 8-му поверсі ТРЦ Gulliver працюватиме інтерактивний простір «Відкрий портал у науку 2.0». Це різноманітні пізнавальні заходи з історії, хімії, біології, фізики, математики — для школярів, студентів, педагогів та всіх, хто цікавиться наукою. Вхід – вільний по реєстрації.
Про це КВ стало відомо з релізу, присвяченого проекту.
[ На правах реклами ]
«Попередній досвід співпраці з МАН показав неймовірний попит на цікаву науку в межах нашого торгово-розважального центру. Ми щасливі анонсувати новий масштабний формат, який буде доступним для наших відвідувачів абсолютно безплатно. Нам надзвичайно важливо створювати не лише комфортний простір для шопінгу, а й наповнювати дозвілля відвідувачів додатковими сенсами, тому запрошуємо всіх проводити час разом, пізнаючи цікаву науку», — прокоментувала директорка з маркетингу ТРЦ Gulliver Катерина Жураківська.
Особливістю локації стане експозиція «Проєкт “Фантазія”», яка приїхала в Київ прямо з Норвегії, а саме з Бергенського центру науки «VilVite». У гостей простору буде ексклюзивна можливість першими протестувати десяток експонатів, що були реалізовані на основі наукових ідей дітей. Приміром, 10-річний Хеннінг Бруун вигадав тростину зі звуком для незрячих. Кінчик тростини аналізує, з якою поверхнею вона контактує: з водою, гравієм, асфальтом, травою. Користувач отримує цю інформацію через наушник.
«Ми хочемо, щоб наші діти бачили і знали, що найсміливіші й найдивніші ідеї можуть бути втілені. Шлях винахідника дуже непростий, він не буває без помилок і падінь. Але так і народжуються великі відкриття. Поруч з креативними ідеями норвезьких дітей ми покажемо і проєкти наших школярів, які вже здобули визнання на міжнародних конкурсах», — зазначив президент МАН Станіслав Довгий.
У науковому порталі протягом місяця працюватимуть лабораторії МАН, демонструватимуть експерименти та практики з природничих наук, а юні дослідники особисто представлятимуть свої дослідження. Маленькі біологи робитимуть аналіз харчових продуктів, а хіміки готуватимуть штучну ікру і вивчатимуть хіміко-кулінарні трюки. Будуть заходи й для зовсім юних науковців — від 6 років: їх забезпечить Дитяча академія «Футурум».
Відвідувачі простору відкриють для себе змагання, конкурси та олімпіади. Зокрема, матимуть змогу дізнатися про GENIUS Olympiad — найбільший у світі конкурс проєктів екологічного спрямування для школярів, що відбувається у США.
А ще на гостей простору чекає космічна можливість. Діти зможуть взяти участь у конкурсі патчів — малюнків для нашивки на костюм астронавта. У лютому буде визначено переможця чи переможницю, чию роботу відправлять у США, а звідти на Міжнародну космічну станцію.
«Мала академія наук за будь-яких обставин дбає про інтелектуальний розвиток дітей і молоді України. Нам важливо забезпечити умови для того, щоб допитлива аудиторія мала майданчики для пізнання, спілкування, наукового росту. Один із таких майданчиків — інтерактивний простір, який ми запускаємо з нашими партнерами — ТРЦ Gulliver. Ми також прагнемо розказати учням, батькам, освітянам про ті можливості, які дає сьогодні МАН: створити й розвинути власний науковий проєкт, взяти участь у престижних міжнародних конкурсах, попрацювати в найкращих наукових лабораторіях України й світу та багато іншого», — зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
Простір працюватиме на 8-му поверсі ТРЦ Gulliver з 14 жовтня до 14 листопада, щодня, крім понеділка, з 11:00 до 18:00. Для безпеки відвідувачів на території комплексу передбачено укриття — на паркінгу Р-1.
Вхід вільний, без оплати, за умови попередньої реєстрації на сайті.
Фото: ТРЦ Gulliver
Олексій Вєтров