Відсьогодні в Україні діятиме заборона на вилов щуки

Відсьогодні в Україні діятиме заборона на вилов щуки

З 15 лютого 2023 року, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня. За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Державного агентства меліорації та рибного господарства України. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В Держагентстві зазначають, що з метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладання ікри, але й на час переднерестової активності. 

“Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову”, – додають в Держагентстві. 

Зазначається, що за незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 гривень.

Нагадаємо, 9 грудня 2022 року в силу вступили нові правила любительського і спортивного рибальства. Нові правила встановлюють ряд заборон та нові дозволи на вилови риб та були розроблені згідно з напрацюваннями країн Європейського Союзу (ЄС). 

Читайте: У Держрибагентстві розповіли про нові правила любительського та спортивного рибальства 

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4