Відучора з Великої лаврської дзвіниці щоранку лунають “Дзвони пам’яті та надії”

Відучора з Великої лаврської дзвіниці щоранку лунають “Дзвони пам’яті та надії"

У вівторок, 5 грудня, зранку 9 разів пролунав найбільший дзвін Великої лаврської дзвіниці. Відтепер він битиме кожен день після загальнонаціональної хвилини мовчання, нагадуючи про 9 років війни в Україні, військовополонених, політв’язнів, зниклих безвісти та депортованих в результаті російської агресії.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомляється, за ініціативи Києво-Печерської лаври та військових було започатковано акцію “Дзвін пам’яті та надії”. Щоранку після загальнонаціональної хвилини мовчання 9 разів лунатиме дзвін Великої лаврської дзвіниці, нагадуючи про війну та українських полонених та зниклих безвісти.

“Якщо ми не будемо про них згадувати, якщо ми не будемо робити все, щоб їх звільнити, то таким чином ми втрачаємо частину народу”, – кажуть у Лаврі.

“Лаврські дзвони століттями сповіщали українців про важливі події, і тепер вони мають особливу місію. Відтепер монахи Лаври Православної церкви України битимуть у дзвін до повернення останнього полоненого”, – розповів генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ця традиція має зафіксувати, що кожен з нас не забув тих людей, які перебувають у полоні, які зникли безвісти, незаконно депортовані. Це буде важливим символічним актом, що буде поєднувати суспільство з тими людьми, які потребують нашої пам’яті і нашої згадки”, – зазначив в. о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Православної Церкви України Архімандрит Авраамій.

“Ми пам’ятаємо всіх, хто сьогодні перебуває в полоні або залишається безвісти зниклим, і намагаємося зробити все можливе і неможливе, щоб повернути кожного з них додому”

Після молитви в.о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Архімандрита Авраамія у дзвін по черзі вдарили військові Збройних сил, зокрема ті, хто пройшов крізь російський полон. Серед них – волонтерка, парамедикиня та засновниця Української фундації “Мрія” Юлія Паєвська (Тайра), Максим Колесников, Альона Мордік, Дмитро Козацький з позивним “Орест”, – розповіла заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова

Відома волонтерка Юлія Паєвська (Тайра) впевнена, що дзвін Лаври дає надію на перемогу, на свободу, на спокійне  нормальне життя.

“Вірю, що всі наші побратими і посестри повернуться, а ця мряка розвіється. Сьогодні проглядало сонце, і це гарний знак, як на мене. Я надіюся, молюся, щоб ті, хто там у підвалах, ув’язнені, почули цей дзвін”, – заявила вона.

Військовий ЗСУ, голова Українського об’єднання “Мрія” та співавтор ідеї Юрій Гудименко зазначив, що якщо ми не згадуємо про полонених та зниклих без вісті, якщо ми не будемо робити все, щоб їх звільнити, то таким чином ми втрачаємо частину народу.

Раніше KВ писала, що заповідник “Києво-Печерська лавра” започатковує традицію нагадування про полонених та зниклих безвісти.

Читайте: З російського полону вдалося звільнити майже 2,6 тисяч українців


Фото: Reuters.

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4