Вилучення “військового” ПДФО в громад зруйнує систему оборони України, – Асоціація міст України

Вилучення “військового” ПДФО в громад зруйнує систему оборони України, - Асоціація міст України

Асоціація міст України звернулась до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо ініціативи вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового” ПДФО. В асоціації вважають, що така ініціатива руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників України та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Асоціації міст України (АМУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, АМУ звернулась до Верховного Головнокомандувача Збройних сил України, Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо збереження ефективної системи оборони України, сформованої з 24 лютого 2022 року взаємодією централізованого забезпечення Міністерства оборони України та мережі з понад 1000 джерел фінансування та обслуговування сил безпеки й оборони з місцевих бюджетів.

У зверненні зазначається, що ініціатива вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового” ПДФО руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників України та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням.

Для недопущення неналежного для військового часу використання коштів Асоціація міст України запропонувала визначити цільові захищені статті видатків місцевих бюджетів, сформовані з 70% “військового ПДФО”, так званий “бюджет безпеки й оборони”, з заморожуванням реверсних вилучень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Звернули увагу голови громад на Закон України 3050-ІХ від 11.04.23., яким Верховна Рада України відмовилась від вже сплачених 14 млрд грн, а отже ініціатива по вилученню “військового” ПДФО це не про пошук коштів, а про зміну системи взаємодії.

“Просимо зберегти в Державному бюджеті України на 2024 рік в доходах місцевих бюджетів “військове” ПДФО та 64% ПДФО з замороженням реверсних вилучень, а також підтримати законопроєкти 5995-д та 5960-1, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Об’єднаним силам Збройних сил України”, – зазначено у зверненні АМУ.

В АМУ також зауважують, що готові підтверджувати зазначене в зверненнях розрахунками, що базуються на офіційних даних 754 громад.

Вилучення “військового” ПДФО в громад зруйнує систему оборони України, - Асоціація міст України

Нагдаємо, столична міськрада вп’яте за цей рік внесла зміни до бюджету Києва на 2023 рік, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки в частині фінансування на поточний рік. Переважна більшість коригувань стосуються “оборонних” видатків. Зокрема, депутатський корпус виділив додаткові 800 млн гривень на виконання заходів програма “Захисник Києва на 2020-2024 роки”, у тому числі – 100 млн на обладнання в межах Києва опорних пунктів. Також міська влада вирішили передати Міністерству оборони субвенцію в розмірі 300 млн гривень на різні закупівлі та вже шукає в столичній скарбниці фінансові ресурси для того, щоб повторити такий “транш”. Крім того, Київрада передала столичним РДА “соціальні субвенції” з державного бюджету, направила більше коштів на розвиток сфери професійно-технічної освіти та вчергове погодила витрати на капітальні ремонти найпростіших укриттів у декількох дитсадках і школах.

Читайте: Нові видатки на оборону: Київрада вчергове відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Фото: відкриті джерела.

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4