Четверо дівчат з Вінниці – Вікторія Лисюк, Наташа Гуцол, Альона Джадан і Наташа Маліцька – почали шити маски з бавовни і марлі та роздавати. Одна частина з пошитих ними масок була передана у лікарні. Інша – розбирається вінничанами, які не змогли купити маски в аптеках. Наразі у дівчат закінчується бавовняна тканина та стрічки для зав’язок, також потрібні марля та бязь. А ще не завадять робочі руки.
Про це KV стало відомо з повідомлення Антоніни Кучеренко на її сторінці в Фейсбук.
“Ось такі маски безкоштовно шиють четверо дівчат – Вікторія Лисюк, Наташа Гуцол, Альона Джадан, Наташа Маліцька – у Вінниці”, – написала Антоніна Кучеренко під розміщеним нею фото з саморобними масками.
Антоніна Кучеренко розповіла, що перед написанням свого посту радилася з мікробіологом і дізналася, що коронавірус передається крапельним шляхом.
“Краплі слини саморобна маска з трьох шарів тканини (бавовняного та марлевих) затримає. І через натуральну тканину легше дихати. Після двох-трьох годин використання її треба випрати або хоча б попрасувати. Тому саморобних масок в ідеалі кожен повинен мати хоча б дві”, – відмітила Антоніна Кучеренко.
По її словам, частину тих масок, які пошили дівчата, вони передали у лікарні, частину розбирають вінничани, які не змогли купити маски в аптеках.
“Їх (дівчат – KV) знайомі повигрібали уже всі запаси тканини на цю прекрасну справу. У дівчат закінчується бавовняна тканина та стрічки для зав’язок. Також потрібні марля та бязь. І робочі руки! Дівчата не залізні. Стрічки на зав’язки для масок вчора розрізала маленька дочка Вікторії. Вінниця та всі інші міста, долучайтеся до цієї ініціативи”, – закликала Антоніна Кучеренко.
Раніше KV повідомляла, що молодий лікар з Броварів Василь Крайовий прийняв для себе рішення на період боротьби з COVID-19 влаштуватися за сумісництвом на роботу в свою місцеву державну лікарню. До таких дій він закликає і інших лікарів, які працюють у приватних клініках. Це, на його думку, може стати суттєвою допомогою не тільки колегам з державних лікарень, а й людям, які потребуватимуть медичної допомоги під час пандемії.
Читайте: Лікар з Броварів закликав колег з приватних клінік допомогти колегам з державних лікарень
Також нагадаємо, українська інноваційна компанія Revel Laboratory перевела роботу всіх своїх 3D-принтерів на друк клапанів для апаратів штучної вентиляції легенів (АІВЛ) у зв’язку з їх нестачею на тлі бурхливої епідемії коронавируса в світі. Даний клапан дозволяє приєднувати відразу 2 пацієнтів на один апарат штучної вентиляції легенів. Інноваційна компанія просить лікарні, які відчувають перебої з поставками клапанів або необхідність в додаткових поставках, зв’язуватися з ними.
Фото: Фейсбук Антоніни Кучеренко