Соціально-гуманітарне управління Вишгородської міської ради 22 січня уклав договір з ФОП Вахна Олександр Мирославович за результатами тендеру. У рамках договору було замовлено 11 тонн м’яса на 2 млн 289 тис.500 гривень, що перевищує вартість того ж м’яса у супермаркеті “Сільпо” у Вишгороді.
Про це KВ дізналася із оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
Відповідно до тендерної документації, охолоджене нефасоване м’ясо поставлятимуть один-два рази на тиждень протягом двох-трьох днів після заявки до 31 грудня у чотири ліцеї, навчально-реабілітаційний центр “Надія”, а також у Хотянівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. Товар оплачуватимуть протягом десяти днів після поставки. У межах договору було замовлено:
-
5 000 кг філе курчат-бройлерів по 189 грн/кг;
-
2 500 кг свинячої лопатки або тазостегнової частини без кістки по 220 грн/кг;
-
1 700 кг яловичої лопатки або тазостегнової частини без кістки по 299 грн/кг;
-
1 800 кг стегна курчат-бройлерів по 159 грн/кг.
У виданні “Наші гроші” зазначили, що у сусідньому селі Нові Петрівці Вишгородського району дитячий садок “Петрик” також замовив охолоджене куряче філе, але по 142 грн/кг, що на 25% дешевше від закупівлі соціально-гуманітарного управління Вишгородської міської ради.
Крім того, Управління освіти Оболонської РДА, що сусідить із Вишгородом, теж замовило охолоджене м’ясо з доставкою у навчальні заклади Оболонського району. У його договорі визначено, що куряче філе коштує 151 грн/кг (на 20% дешевше), свинина – 186 грн/кг (на 15% дешевше), яловичина – 275 грн/кг (на 8% дешевше). При цьому строк післяоплати у киян набагато більший – 30 банківських днів.
“Наші гроші” провели розслідування, під час якого було виявлено, що в супермаркетах роздрібні ціни охолодженого м’яса набагато нижчі.
“Наприклад, у Вишгороді є “Сільпо”, а на сайті цієї мережі філе курчат-бройлерів зараз пропонують по 154 грн/кг, тобто на 19% дешевше від тендерної ціни. Саме на філе припадає найбільше коштів – 945 тисяч грн, або 41% вартості договору”, – йдеться у тексті.
Також, ціни свинячої лопатки у “Сільпо” різняться від 150 грн/кг до 189 грн/кг, що на 14-32% дешевше. Яловича лопатка у “Сільпо” коштує 205–289 грн/кг, що на 3-31% дешевше, а яловича тазостегнова частина – 254 грн/кг, що на 15% дешевше. Натомість магазинна ціна курячого стегна у 174 грн/кг вища від тендерної ціни. Однак на стегно припадає найменше коштів – 286 тисяч гривень, або 13% суми.
У розслідуванні зазначається, що підприємець Олександр Вахна із Боярки на Київщині отримав замовлення без конкуренції, “бо на торги більше ніхто не прийшов”. З 2021 року переможець отримав підрядів виключно нинішнього замовника щодо продуктів на 11,97 млн гривень.
Згідно тендерної документації, для участі в торгах потрібно було підтвердити наявність потужностей для зберігання та підготовки товарів – торгового чи торгово-офісного приміщення у Вишгороді. Також вимагалась копія довідки або рішення компетентного органу про державну реєстрацію потужностей, що будуть використовуватися при виробництві, переробці або реалізації харчових продуктів. Крім того, треба було мати фургон-рефрижиратор і не менше одного працівника із медичною книжкою.
Раніше KВ повідомила, що Бучанська міська рада провела службову перевірку щодо закупівлі яєць для дитячих садків по завищеній ціні. Внаслідок перевірки постачальник – місцеве комунальне підприємство – відмовився надавати послугу. Угода на закупівлю яєць анульована.
Читайте: Після розголосу Бучанська міськрада анулювала договір на закупівлю яєць по завищеній ціні
Фото: з відкритих джерел