ВР погодилась на призначення Генпрокурором голови правового комітету Ради Андрія Костіна

ВР погодилась на призначення Генпрокурором голови правового комітету Ради Андрія Костіна

Верховна Рада (ВР) погодилась з поданням президента Володимира Зеленського призначити новим Генеральним прокурором голову парламентського комітету з питань правової політики Андрія Костіна (на фото), який змінить на цій посаді відправлену у відставку тиждень тому Ірину Венедіктову. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”) за підсумками пленарного засідання ВР 27 квітня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За даними нардепа, внесений в Раду Володимиром Зеленським проект постанови №7593 “Про надання згоди на призначення Президентом України Костіна А.Є. на посаду Генерального прокурора” підтримали 299 депутатів при 226 мінімально необхідних голосах (проти – 0, утримались – 32, не голосували – 33 з 364 нардепів, зареєстрованих на момент голосування у системі “Рада”).

По фракціях (дані нардепа Железняка):

  • “Слуга народу” – 220;

  • “Європейська солідарність” – 0;

  • ВО “Батьківщина” – 2;

  • “Платформа за життя та мир” – 15;

  • “За майбутнє” – 14;

  • “Голос” – 3;

  • “Довіра” – 18;

  • “Відновлення України” – 14;

  • позафракційні – 13.

Железняк зауважив, що “під кінець” обговорення призначення Андрія Костіна Генпрокурором до сесійної зали завітав президент Зеленський, але він “не виступав, просто подивився голосування та пішов”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

49-річний Костін – адвокат, обраний у 2019 році від “Слуги народу” (№105 у списку). До цього був депутатом Одеської міської ради від партії Арсенія Яценюка “Фронт змін”. Співзасновник та директор адвокатської компанії “Право”. 

Подейкують, що до виборчого списку “Слуги народу” в 2019 році Костін потрапив за протекцією нинішнього керівника Офісу президента Андрія Єрмака, і що новий Генпрокурор пов’язаний з впливовими росіянами доволі сумнівної репутації.

Київський журналіст і блогер Володимир Бондаренко напередодні зазначив, що “майбутній генпрокурор Андрій Костін пов’язаний з російською опг бабакова-гінера-воєводина (…). банда віце-спікера держдуми Росії бабакова з 2000 року веселитися в Україні, багато в чому завдяки тому, що призначає силовиків. тому й не можуть судді забрати у них кілька обленерго, а за Дніпроспецсталь (броньова сталь) і говорити нема чого. При цьому бабаков вимагає стратити британців, які захищали Маріуполь. (…) про всяк випадок нагадаю, що Костіна штовхає Арахамія, який давно зійшовся із бабаківцем Борисом Баумом по ігорці”.

Костін заступить (після підписання президентом відповідного указу) на посаді Генпрокурора Ірину Венедіктову, як колись змінив її на місці голови парламентського комітету з правової політики.

Як інформувала KВ, 19 липня ц.р. ВР підтримала подання президента щодо звільнення з посади Генерального прокурора Ірини Венедіктової. Перед тим Зеленський відсторонив Венедіктову від посади Генерального прокурора. Їй пророкують дипломатичну кар’єру посла України в Швейцарії.

Читайте: Верховна Рада підтримала звільнення генпрокурора Ірини Венедіктової

Фото: “Еспресо.tv”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4