Декілька квартир в Печерському районі Києва, на ул. Ковпака, 4, третій день поспіль живуть без води. В диспетчерських службах при прийнятті заявок кажуть нісенітниці і відмовляються приймати скарги на роботу комунального підприємства. Сантехнік з комунального підприємства “Управління житлового господарства (КП УЖГ) “Печерська брама” відмовляється приходити за викликом, бо у нього маленька зарплата. І така ситуація з водопостачанням в будинку вже не вперше.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці мешканки будинку на вул. Ковпака, 4, Марини Голуб, власниці PR-агентства “Golubi Group”.
“Як відчути себе безправним гівном” – зіткнутись з комунальною службою. Два дні немає ніякої води. В перший день диспетчерські служби повідомляли, що холодної води немає, бо немає доступу до квартири 37. Потім виявилось, що води немає лише по моєму стояку. Але ж квартира 37 – це протилежний стояк!”, – розповідає Марина Голуб.
Вона уточнила, що спілкувалась з:
-
1551 – контактний центр Київської міськдержадміністрації (КМДА);
-
1557 – центральна диспетчерська служба з питань ЖКГ КМДА;
-
0442909822 – централізована диспетчерська служба Печерського району Києва.
“Після довгих і нервових розмов з диспетчером/ами і оформлення стоп‘ятсот заявок сьогодні вранці (15 квітня, – KВ) подзвонила чемна жіночка [з централізованої диспетчерської служби Печерського району] і сказала, що стояк не виключали і прийде сантехнік. І, звичайно ж, він не прийшов! Телефон чемної жіночки більше не відповідав. В ЖЕКу (КП УЖГ “Печерська брама”, – KВ) він зроду не відповідає. В службі 1551 заявку прийняли, а от скаргу ні! Бо, зі слів оператора, я не можу подати скаргу на КП УЖГ “Печерська брама”, а лише на когось конкретно”, – обурена мешканка Печерського району столиці.
“І я би і не звіріла від того, якби місяць тому не було рівно такої ж ситуації. Тиждень без будь якої води! А лише після певних дій – вода з‘явилась за дві години роботи! Але дивно з такого питання постійно тривожити поважних посадових осіб. І той сантехнік, що не прийшов, завжди розказує, як мало він отримує! То може пора вже йому роботу змінити?! І палкою поштурхать чи начальника, чи інженера? Я менш за все хотіла оце сюди вивалювати, але інших шляхів не знайшлось”, – наголосила Марина Голуб.
KВ відзначає, що безлад в управління комунальним майно столиці очевидний на цьому прикладі. Так, КП УЖГ “Печерська брама” з 31 серпня 2018 року, майже чотири роки, перебуває в стані припинення, тобто – ліквідації з передачею його функцій іншій відповідній структурі. Ліквідація КП УЖГ “Печерська брама”, вочевидь, пов`язана з тим, що це було КП в підпорядкуванні Печерської районної ради, яку, як і всі інші ради, Київрада ліквідувала ще у вересні 2010 року. Тобто, вісім років після ліквідації Печерської райради ніким де-факто некерована “Печерська брама” ще якось працювала, і ще чотири роки столичні чиновники не можуть ліквідувати некерований ЖЕК, тому не можуть передати його функції, ресурси і повноваження іншій юридичній особі. Відповідно до звіту з праці за IV квартал 2021 року, “Печерська брама” вже взагалі не працює
Схоже, через це мешканці, які обслуговуються недоліквідованою “Печерською брамою”, навіть не можуть на неї поскаржитись – бо немає кому і на кого скаржитись. І саме тому тут ніколи не відповідають телефони і навіть Facebook-сторінка мертва.
Наразі директором КП УЖГ “Печерська брама”, відповідно до офіційного джерела, працює ВІктор Вознюк. Але аналітична система Youcontrol вказує уповноваженою особою (керівником) “Печерської брами” Олену Кавтуш, підписи якої стоять під офіційними документами КП.
Керівником Печерської райдержадміністрації (РДА) з 18 травня 2020 року є Наталія Кондрашова (на фото ліворуч). Начальником Управління ЖКГ Печерської РДА працює Олена Шемеляк (на фото праворуч).
За стан ЖКГ в Києві відповідальний заступник голови КМДА Петро Пантєлєєв (на фото в центрі), якому, в тому числі, підпорядкований Департамент житлово-комунальної інфраструктури під керівництвом Дмитра Науменка. Рік тому в цьому департаменті проводило обшуки Державне бюро розслідувань. Тоді ж проходили масові обшуки в багатьох інших департаментах і управліннях КМДА, та на комунальних підприємствах.
На час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.
Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов
Фото: колаж KВ