“Яка ще мораль?”: комісія Київради з питань культури не розглянула питання про звільнення військовослужбовця Левенця з Театру оперети (відео)

“Яка ще мораль?”: комісія Київради з питань культури не розглянула питання про звільнення військовослужбовця Левенця з Театру оперети (відео)

Постійна комісія Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій відмовилась розглянути моральний аспект звільнення військовослужбовця та співака Ігоря Левенця з Київського театру оперети. Ані голова комісії Вікторія Муха (на колажі ліворуч), ані заступниця голови КМДА Ганна Старостенко (на колажі в центрі), ану заступник директора Департаменту культури КМДА Микола Шуляк (на фото праворуч) не зрозуміли, що таке моральний аспект звільнення військовослужбовця з постійної роботи під час війни.

Про це KВ стало відомо з запису засідання постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій 13 вересня.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Автором звернення стосовно незаконного звільнення військовослужбовця Ігоря Левенця з посади провідного майстра сцени Київського театру оперети виступив депутат Костянтин Богатов (позафракційний). Він наголосив, що з юридичними аспектами звільнення має розібратись Печерський райсуд столиці, куди Ігор Левенець подав позов прот керівництва Київського театру оперети: “Левенець не отримував рішення [керівництва театру про звільнення]. Левенець був у військовій частині, листа на частину не направили”.

“Інша сторона – моральна. Ігор – народний артист, працює в театрі з 2011 року, до нього не було зауважень. його звільнили, коли він перебуває в ЗСУ”, – наголосив Костянтин Богатов.

Проте жоден з присутніх не зрозумів, що таке – моральна сторона звільнення військовослужбовця з постійної роботи під час війни. Хоча з цього приводу прозвучало чимало пафосно-порожніх слів.

Так, заступниця голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Ганна Старостенко, яка курує культуру, розповіла, що зателефонувала директору театру оперети Богдану Струтинському, коли зі ЗМІ дізналась про незаконне звільнення Ігоря Левенця. За словами Старостенко, правова ситуація зі звільненням військовослужбовців є заплутаною, і Струтинський звільнив Левенця тільки після роз’яснення від Мінекономіки.

“Мені прикро, що не було комунікації з актором”, – тільки й змогла сказати профільна заступниця Віталія Кличка з питань культури та комунікацій.

Директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк перебував на лікарняному, тому замість нього був перший заступник Микола Шуляк, який, посилаючись на судовий процес, м’яко виправдовував дії Богдана Струтинського.

Секретар комісії Володимир Андрусишин (фракція “Європейська солідарність”) теж посилався на судовий процес, мовляв, треба дочекатись рішення та виконати його. А моральний аспект незугарного вчинку директора театру оперети треба розглядати за присутності Богдана Струтинського та Ігоря Левенця.

Водночас, було відомо, що Левенець перебував у військовому службовому відрядженні. А від театру прийшла його комерційна директорка Оксана Когут, яка від початку заявила, що не є компетентною в питанні звільнення Ігоря Левенця.

Більш за те, Володимир Андрусишин наголосив, що за час повномасштабної військової агресії рф в Україні з його ТОВ “Медіалайт” до ЗСУ пішли вісім співробітників, що полегшило роботй його бізнесу, бо “зняло навантаження”. І взагалі, Андрусишин не може просто так сказати, що негайно звільнили Богдана Струтинського, бо “він порушує моральний закон”.

Після чого голова комісії Вікторія Муха (фракція “УДАР”, квота екснардепа та екскуратора Святошина Олександра Третьякова) згорнула обговорення, бо, мовляв, нема чого про мораль розмовляти.

Обговорення незаконного звільнення Ігоря Левенця – з 25 хвилини

На це досить ганебне засідання комісії Київради з питань культури за участі чиновників КМДА гостро відреагувала київська журналістка та громадська діячка Аннабелла Моріна.

“Я не буду запитувати, навіщо тоді вони надо, бо впевнена, що вони взагалі під час війни нахєр не надо. Вся ця Київрада і КМДА не просто не спроможні захищати людей та закон, навпаки, вони чітко працюють проти людей та закону. За минулий рік з київських театрів звільнено всіх, хто боровся проти беззаконня. Але досі обіймає посаду директор Департаменту культури Сергій Анжияк, який вивів столичну культуру на новий корупційний рівень, та той самий Богдан Струтинський, який весною минулого року був одним з перших розробників (а, можливо, й головним ідеологом) незаконної схеми по виїзду за кордон чоловіків призовного віку в складі музичних і театральних колективів”, – написала Моріна.

Вона нагадала, що СБУ спочатку ініціювала кримінальне провадження стосовно ймовірної причетності директора Київського театру оперети Богдана Струтинського до незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. “… а потім [СБУ цю справу] злила, як і деякі інші розслідування, де проходив Сергій Анжияк”, – повідомила Аннабелла Моріна, звернувши на це увагу народної депутатки України Мар’яни Безуглої (217 округ, Оболонь, фракція “Слуга народу”).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, засідання Печерського райсуду за позовом Ігоря Левенця до Київського театру оперети, яке мало відбутись 31 серпня, не відбулося через відсутність директора театру Богдана Струтинського.

“Суд перенесли на 28 вересня”, – повідомив Ігор Левенець.

“Яка ще мораль?”: комісія Київради з питань культури не розглянула питання про звільнення військовослужбовця Левенця з Театру оперети (відео)

Так само на судове засідання 5 вересня за ще одним позовом Ігоря Левенця не з’явився ані Богдан Струтинський, ані його представник. Через що Ігор Левенець попросив суд провести засідання без технічної фіксації.

Богдан Струтинський є художнім керівником Київського театру оперети з 2003 року. Театр підпорядковується Департаменту культури КМДА, який очолює Сергій Анжияк. Департамент культури перебуває під керівництвом заступниці голови КМДА Ганни Старостенко, до неї цією сферою багато років опікувався Валентин Мондриївський.

КВ неодноразово писала про безлад і беззаконня, які чиняться в київських муніципальних закладах культури за мовчазної (і не тільки мовчазної) згоди керівництва Департаменту культури КМДА та профільних заступників ВІталія Кличка.

Читайте: В КМДА вважають задовільним безлад і беззаконня в Театрі на Лівому березі

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4