З початку повномасштабного вторгнення понад 880 громади УПЦ МП перейшли до ПЦУ, – Держетнополітики

З початку повномасштабного вторгнення понад 880 громади УПЦ МП перейшли до ПЦУ, - Держетнополітики

Від початку повномасштабного вторгнення 884 релігійні громади УПЦ МП перейшли до Православної Церкви України (ПЦУ). Водночас відсутня інформація, скільки священнослужителів “перейшли” від однієї церкви до іншої.

Про це, як передає KВ, йдеться у відповіді на запит hromadske до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (Держетнополітики).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“За інформацією обласних та Київської міської державних адміністрацій, 884 релігійні громади УПЦ МП змінили свою підлеглість у канонічних та організаційних питаннях на підлеглість релігійним центрам ПЦУ в період із 24 лютого 2022 року до 1 листопада 2023-го”, – повідомили в дописі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Водночас у Держетнополітики не знають, скільки священнослужителів перейшли від однієї Церкви до іншої.

Нагадаємо, 19 жовтня цього року ВР прийняла у першому читанні ініційований Кабінетом міністрів України проект закону про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України.

Читайте: Урядовий законопроект про заборону релігійних організацій, пов’язаних із рф, прийнято у першому читанні

Як інформувала KВ, у грудні 2022 року Православна Церква України (ПЦУ) зареєструвала статут монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. 5 січня 2023 року Успенський собор та Трапезну церкву в Києво-Печерській лаврі офіційно забрали з користування Української Православної Церкви (МП). 30 березня Кабінет міністрів України визнав таким, що втратило чинність, рішення від 2013 року про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Української православної церкви (МП) будівель і споруд.  Вже у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня, ПЦУ провела службу в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. З 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України перейшли на новий календар для нерухомих свят. З 15 листопада Служби ПЦУ в храмах Києво-Печерської лаври  також відбуватимуться за новоюліанським календарем.

Читайте: В Україні не заборонено жодної церкви, – делегати ВРЦіРО

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4