За підсумками Саміту миру в Швейцарії підписано спільне комюніке про основи миру (текст)

За підсумками Саміту миру в Швейцарії підписано спільне комюніке про основи миру (текст)

У Швейцарії за результатами другого пленарного засідання Глобального саміту миру 16 червня 2024 року спільне комюніке підписали 80 країн-учасниць і 4 міжнародні організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент. У комюніке визначили три напрямки на шляху до миру, а саме у сфері ядерної безпеки, зокрема Запорізька АЕС повинна працювати під повним суверенним контролем України; вільне торговельне судноплавство у Чорному і Азовському морях; звільнення всіх військовополонених, цивільних та повернення усіх депортованих українських дітей.

Про це, як передає КВ, йдеться повідомленні “Радіо Свобода” та інформації на Офіційному сайті Президента України Володимира Зеленського.

Зокрема, серед країн, які не підтримали комюніке, – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.

“Бюрґенштокське комюніке, підписане за підсумками Глобального саміту миру визначає чіткі рамки для трьох сфер, у яких мають відбуватися подальші дискусії”, – цитує видання слова виступу за підсумками міжнародної конференції президентки Швейцарії Віоли Амгерд, країна якої приймала зустріч на високому рівні.

Президент Володимир Зеленський висловив впевненість, що Саміт миру, може мати практичні кроки на шляху до миру.

“Сьогодні світ бачить, що справжня дипломатія – це не просто слова, це кроки, які потрібно зробити, щоб виправити ситуацію. Ми почали напрацьовувати такі кроки, і в цьому практичне значення Саміту миру”, – сказав Президент.

За підсумками Саміту миру в Швейцарії підписано спільне комюніке про основи миру (текст)

Офіційне інтернет-представництво Президента Володимира Зеленського опублікувало текст Спільного комюніке про основи миру, який ми наводимо повністю:

Саміт високого рівня про мир для України

Спільне комюніке про основи миру

Швейцарія, 15–16 червня 2024 року

Війна Російської Федерації проти України, що триває, продовжує спричиняти масштабні страждання людей та руйнування, а також створювати ризики та кризи з глобальними наслідками для світу. Ми зібралися у Швейцарії 15–16 червня 2024 року, щоб посилити діалог на високому рівні щодо шляхів до всеосяжного, справедливого та стійкого миру для України. Ми вкотре наголошуємо на резолюціях Генеральної Асамблеї ООН A/RES/ES-11/1 від 02.03.2022 та A/RES/ES-11/6 від 23.02.2023 та підкреслюємо нашу відданість дотриманню міжнародного права, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй.

Цей Саміт був побудований на базі попередніх дискусій, які відбулися на основі Української формули миру та інших мирних пропозицій, що відповідають міжнародному праву, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй.

Ми глибоко цінуємо гостинність Швейцарії та її ініціативу прийняти Саміт високого рівня як вияв її твердої відданості сприянню міжнародному миру та безпеці.

У нас відбувся плідний, усебічний і конструктивний обмін різними думками щодо шляхів досягнення основи для всеосяжного, справедливого та стійкого миру на базі міжнародного права, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй. Зокрема, ми підтверджуємо нашу відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, включно з Україною, у межах їх міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами, і вирішенню спорів мирними засобами як принципам міжнародного права.

Крім того, ми маємо спільне бачення щодо таких важливих аспектів:

1) По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.

Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.

2) По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.

Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.

3) По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили в майбутньому вжити конкретних заходів у вищезазначених сферах із подальшим залученням представників усіх сторін.

Статут Організації Об’єднаних Націй, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й буде слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні.

Нагадаємо, у Швейцарії в суботу, 15 червня, почав роботу перший Саміт миру за участі 101 делегації. увечері п’ятниці на місце проведення, у Бюргеншток, прибув Президент України Володимир Зеленський. У суботу, 15 червня, в рамках Саміту миру у Швейцарії, Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час зустрічі із Президентом Володимиром Зеленським оголосила, що Сполучені Штати нададуть понад 1,5 млрд доларів для підтримки народу України.

Читайте: Під час Саміту миру США оголосили про виділення понад 1,5 млрд доларів для підтримки народу України

Фото: сайт Президента, Телеграм- канал Володимира Зеленського

КиївВлада

Олександр Попов

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
БЕБ заблокувало розчистку озера Синє в Києві
БЕБ заблокувало розчистку озера Синє в Києві
16:45 Не встиг БЕБ скасувати тендер, як "Плесо" знову оголошує процедуру пошуку підрядника по розчистці озера Синє.
Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачали Чабани
Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачали Чабани
09:00 Протягом травня селищною владою Чабанів Фастівського району через Prozorro було зроблено замовлень рівно на 3 млн гривень. Одну третину цієї суми спрямували на…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
09:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 громади…
Banner
QlU7mDx4