Порівняно з 2021 роком, за рік війни, столиця втратила підприємців у кожній з галузей промисловості. Зокрема, у Києві поменшало торгових центрів, ресторанів, магазинів, перукарень й хімчисток.
Про це KВ стало відомо зі звіту Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА за 2021-2022 роки.
“У 2021 році у столиці функціонувало: продовольчих та непродовольчих закладів торгівлі – 7598; закладів ресторанного господарства – 3458. Протягом 2022 року кількість закладів у столиці зменшилась та становить: продовольчих та непродовольчих закладів торгівлі – 7168 (менше на 430); закладів ресторанного господарства – 3275 (менше на 183)”, – йдеться у звіті.
Відслідкувати ситуацію у ресторанному бізнесі можна й по кількості літніх майданчиків, втім, тенденція теж не втішна: у 2021 році Департамент отримав 1515 заяв на розміщення літніх майданчиків, а 2022 році – 571. Зменшилась кількість й об’єктів побуту: за 2022 рік свою роботу розпочали 28 об’єктів, натомість, 242 об’єкти побуту припинили діяльність через війну.
Згідно динаміці по районам столиці, найбільше закладів торгівлі зачинилось у Голосіївському районі — 99 магазини. Друге місце посів Печерський район, який “пішов в мінус” на 92 магазини. Третє місце посів Шевченківський район – 88 магазинів. Однак, не по всім районам спостерігається така від’ємність: зокрема, в Дарницькому та Дніпровському районі кількість закладів торгівлі взагалі не зменшилась, а в Оболонському навіть збільшилась на 2 заклади.
Дарницький район також зберіг й кількість своїх торговельних центрів, й навіть перескочив довоєнний рівень – 17 у 2021 році проти 22 у 2022 році. Більше на один ТЦ стало й в Святошинському районі. Зменшення ж спостерігається у Деснянському, Солом’янському й Шевченківському районах. Торгівельно-розважальних центрів в столиці, натомість, не поменшало. Навпаки, їх стало на 3 більше – 2 у Дарницькому та 1 у Дніпровському районі.
Однак, від’ємна тенденція спостерігається серед засобів пересувної та сезонної торгівлі. Найбільше сезонна торгівля постраждала в Оболонському районі – мінус 50 об’єктів торгівлі. Друге місце в антирейтингу посідає Шевченківський район, де стало менше на 26 точок. У Солом’янському районі ж зникло 17 сезонних точок.
Перукарень й хімчисток в столиці також стало суттєво менше. Найбільше перукарень закрилось у Печерському районі, а саме, 52 заклади. Натомість, у таких районах як Дарницький, Голосіївський і Святошинський кількість перукарень не змінилась. Хімчисток ж помітно поменшало у Дніпровському районі – 16 у 2022 році проти 38 у 2021 році. Також, у топі лідерів знову Печерський район – нинішні 18 проти довоєнних 31.
Як раніше писала KВ, наприкінці березня Кабінет міністрів постановив розширити програму безповоротних грантів єРобота – вона включатиме окремі напрями саме для ветеранського бізнесу. Крім цього, уряд збирається створити інститут помічника ветерана. Такі помічники займатимуться допомогою ветеранам “з усіх питань”. А Сервісні офіси у справах ветеранів координуватимуть роботу з ветеранами, узагальнюватимуть їх потреби на місцевому і державному рівні.
Читайте: Кабмін надаватиме безповоротні гранти ветеранам, які створюватимуть нові робочі місця для побратимів
Фото: Mind