Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості спільно з Міністерством оборони та Генеральним штабом України запустили проект «Залізний полігон» – це безоплатна послуга, яку держава надає виробникам озброєння та військової техніки для швидкого й доступного тестування зразків на стадіях проектування.
Про це КВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі.
Повідомляється, що «Залізний полігон» передбачає доступ українських виробників до процесу швидких фахових тестувань та випробувань, а також оцінки виробу військовим науково-дослідним інститутом. Виробники можуть отримати доступ до майданчиків для тестувань, оснащених необхідним обладнанням для різних типів військового озброєння й техніки, а також широкий спектр додаткових послуг.
“Ми забезпечуємо полігон, відкритий для виробників, щоб вони працювали не над тим, що може бути корисним лише потенційно, а над тим, що дійсно потрібне війську, та отримували швидкий зворотний зв’язок ще на етапі проектування”, – каже заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр.
Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк додає, що цей проект “дозволяє виробникам зброї та техніки значно скоротити час на тестування і доведення своїх виробів до стандартів, необхідних для реальних бойових дій”.
Читайте: Укроборонпром оголосив про співпрацю з провідним виробником ракет у ЄС
В урядовому релізі вказується, що після заповнення форми для отримання доступу до тестування та проходження безпекових процедур виробник отримує запрошення прибути у визначений день і час на фізичний полігон на території України. Там створюються необхідні для тестування зразка озброєння та військової техніки (ОВТ) умови.
“Профільні підрозділи Генерального штабу та Міністерство стратегічних галузей промисловості України здійснюють супровід виробника під час випробувань. У процесі тестування виробник отримує методичні рекомендації та висновок Генштабу, на основі якого може допрацьовувати свою розробку. Міноборони здійснює відбір ОВТ, які пройшли випробування для подальшої їх інтеграції в навчальні програми”, – сказано в релізі про механізм відбору зразків.
Читайте: Війна технологій: треба негайно вживати радикальних засобів!
Фото: Армія FM
Олексій Ігнатьєв