Заміну символіки на монументі “Батьківщина-мати” слід чекати не раніше за 2023 рік – міністр культури

Заміну символіки на монументі “Батьківщина-мати” слід чекати не раніше за 2023 рік - міністр культури

За результатами опитування, переважна більшість українців прагнуть замінити радянський герб на монументі “Батьківщина-мати” у Києві на тризуб. Як повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко, відповідні роботи можуть початися не раніше за наступний рік.

Про це KВ дізналася з повідомлення “Суспільного”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Як свідчать результати опитування, з цим важко сперечатися. Майже 800 тисяч голосів проголосували, і 85% — що тризуб. Значить тризуб. Але тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити”, — пояснює міністр.

Після цього необхідно буде напрацювати проєктну документацію, яким має виглядати цей герб та провести відповідний конкурс.

“І лише після цього розпочати роботи з демонтажу і встановлення. Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського надзору”, — зазначив Олександр Ткаченко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За його словами, на заміну символіки на монументі слід чекати не раніше за 2023 рік. Також він зазначив, що після вирішення цих питань наступного року можна буде побачити, яким чином на щиті засяє тризуб.

Олександр Ткаченко також додав, що заміна гербу навряд буде дешевою.

“Напевно, це не буде дешевий процес, але не непідйомний. Я думаю, що якщо стільки людей вклалися в голосування, якась кількість може трошки допомогти для того, щоб зробити цей, досить символічний і потрібний крок. “Батьківщина” ж дивиться очима на схід”, — зауважив посадовець.

Міністр також заявив, що відповідне дослідження має розпочатися найближчим часом.

“У кожного етапу є кошти, які ми маємо забронювати, щоб це дослідження зробити, вони на етапі проєктної документації дослідження невеликі, але це теж кошти”, — підсумував Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, 21 липня завершилося опитування про майбутнє символіки на щиті монумента “Батьківщина-мати” у Києві. Опитування “Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”?” було ініційоване Міністерством культури та інформаційної політики ((МКІП) разом з Мінцифрою.

Читайте: Стали відомі результати опитування про долю герба СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати” в Києві

Фото img.tsn.ua

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4