Механізми фінансування в рамках держпроєкту “єОселя” можуть спричинити невиправдане зростання вартості квартир та нарахування податку на додану вартість. Причиною цього є наявність майнових прав, що призводить до додаткового включення ПДВ до вартості житла, який вже закладено в матеріали та послуги. Це може призвести до додаткового фінансового навантаження на покупців, яку планують придбати нерухомість за пільговими умовами.
Про це в інтерв’ю KВ розповіла комерційний директор компанії “Інтергал Буд” Анна Лаєвська.
“Запропоновані до участі в “єОселя” механізми фінансування можуть призвести до абсолютно несправедливого здорожчання квартир та нарахування ПДВ для кінцевих споживачів”, – розповіла Лаєвська.
За її словами, причиною тому є прописані умови щодо залучення у програму об’єктів первинного сектору та тих, які перебувають на етапі будівництва. А саме – обмеження переліку дозволених схем фінансування, які здійснюватимуться лише через Фонди фінансування будівництва (ФФБ) або ж продаж майнових прав. А майнові права, на її думку, це одразу плюс необґрунтований ПДВ до вартості квартир, який вже закладено у вартість матеріалів та послуг.
“Ми розуміємо, що додаткова оплата перекладається на кінцевого споживача – на позичальника. На тих людей, які мають купувати житло за пільговими умовами.
Тож довгий час наша компанія вела розмови з урядовцями щодо цього, ми наводили аргументи. Під час прийняття закону №2518 щодо майбутніх об’єктів нерухомості навіть урядовці все ж дослухалися до аргументів щодо ПДВ саме на первинному ринку. Зрештою, погодили редакцію, яку пропонувала будівельна спільнота. Тобто таку, яка враховує й інтереси держави, й інтереси будівельного сектору”, – додала вона.
Тому наразі будівельники сподіваємося, що буде прийнято поправки до відповідної постанови Кабміну, які дозволять вносити до реєстру спеціальних майнових прав поточні об’єкти та продавати за новою схемою фінансування об’єкти, дозволи на будівництво яких були одержані до прийняття законопроєкту 2518.
“Коли я спілкувалися з робочою групою, то пояснювала так: якщо у відділ продажу прийде людина з останніми коштами, але своїми, для неї вартість квартири буде одна, без ПДВ. І це – правильно. А для людини, яка прийде за програмою “єОселя”, вартість буде збільшена на 15 чи 20%. Це – ненормальна ситуація”. – резюмувала експертка.
Нагадаємо, що крок держави до розширення програми “ЄОселя” призвів до значного зростання інтересу до програми. Експерти в будівельній сфері наголошують, що кількість запитів та відвідувань відділів продажів забудовників з 1 серпня помітно зросла. Програма “єОселя” зі своїми вигідними умовами кредитування на 20 років під 7% річних надає можливість мільйонам громадян здійснити свої мрії про доступне житло.
Фото: КиївВлада