Засідання Київради 18.05.2023 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Засідання Київради 18.05.2023 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Сьогодні, 18 травня, на 10:00 заплановане чергове засідання Київради. На розгляд депутатського корпусу попередньо винесено 514 (!) проєктів рішень, які переважно стосуються питань містобудування та землекористування. Зокрема, столична влада планує погодити передачу земельної ділянки під добудову скандального ЖК “Перспектива” на Троєщині та погодити ДПТ реконструкції частини промрайону Воскресенський, який дозволить забудовникам із орбіти Владислави Молчанової звести житло на території бази АТ “Київметал”. Серед іншого, міськрада може перейменувати три станції метрополітену та затвердити спеціальний Порядок компенсацій коштів притулкам для тварин. 

Про те, що 18 травня 2023 року о 10:00 відбудеться чергове пленарне засідання Київради, KВ стало відомо з анонсу на сайті міськради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут:

Дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №370 від 8 травня 2023 року.

До порядку денного цього пленарного засідання увійшло 514 проєктів рішень. Вони  згруповані у чотири розділи (“Загальні питання”, “Питання власності”, “Питання містобудування та землекористування” і “Розгляд проєктів рішень Київради на виконання рішень судів”), які у свою чергу поділені на десятки підрозділів, зокрема: 

  • 68 проєктів рішень – щодо “надання ділянок для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг”;

  • 62 проєкти рішень – щодо “надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою для створення озеленених територій загального користування”;

  • 51 проєкт рішення – “щодо “надання земельних ділянок для розміщення об’єктів передачі електричної та теплової енергії”;

  • по 33 проєкти рішень – щодо “поновлення/внесення змін до договорів оренди земельних ділянок” і щодо “зміни назв об’єктів міського підпорядкування”;

  • 16 проєктів рішень – щодо “приватизації земельних ділянок фізичними особами”;

  • 9 проєктів рішень – щодо “безпосереднього здійснення територіальною громадою Києва місцевого самоврядування”;

  • 5 проєктів рішень – щодо “надання дозволу на створення органів самоорганізації населення” (ОСН) тощо.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зокрема, сьогодні Київрада може розглянути питання щодо перейменування Управління екології та природних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА) на Департамент екології та адаптації до зміни клімату. “Підвищення статусу” цього структурного підрозділу в столичній мерії пояснюють, зокрема, тим, що з 2020 року на нього, мовляв, було покладено функції органу управління якістю атмосферного повітря, що зумовило додаткове навантаження на кожного працівника та призвело до необхідності збільшення кадрового ресурсу.

Читайте: Столичне повітря моніторитимуть за новою програмою, – рішення Київради

Крім того, столична міськрада на сьогоднішній “пленарці” планує затвердити у другому читанні спеціальний Порядок, який дозволить виділяти кошти з бюджету міста на фінансову підтримку громадських організацій, що утримують притулки для тварин. Відповідний проєкт рішення було проголосовано Київрадою за основу на засіданні, яке відбулося 2 березня поточного року, але тоді депутатський корпус вирішив доопрацювати цей документ – у тому числі на прохання зоозахисників. Надалі цей документ виносився до сесійної зали на “пленарку”, що відбулася” 20 квітня, проте з різних причин він навіть не розглядався.

Читайте: Київрада готується затвердити механізм фінансової підтримки волонтерських притулків для тварин

Також депутатський корпус Київради розгляне проєкти рішень щодо зміни назв трьох станцій столичного метрополітену. Так, народним обранцям запропоновано перейменувати станцію “Льва Толстого” на станцію “Площа Українських Героїв”, станцію “Дружби народів” на станцію “Звіринецька” і проєктну станцію метро “Проспект Правди” (частина т.зв. “метро на Виноградар”, яке ще не збудоване) на станцію “Варшавська”. 

Читайте: В київському метрополітені запропонували перейменувати 5 станцій метро

Серед іншого, сьогодні Київрада може затвердити Детальний план території (ДПТ) реконструкції частини промрайону Воскресенський. Мова йде про намір дати відмашку масштабній забудові (переважно житлом) 115,9 га землі на лівому березі столиці. Так, столична влада де-факто планує погодити будівництво нового житлового комплексу із восьми будинків на території бази АТ “Київметал”, співвласники якої входять до оточення одіозної забудовниці Владислави Молчанової. 

Раніше проти прийняття даного рішення виступали представники громадськості та деякі депутати Київради. Їхня незгода пояснюється у тому числі й тим, що мешканці мікрорайонів Воскресенки і Райдужного через реалізацію вказаного ДПТ зіткнуться з поглибленням транспортних проблем і дефіцитом соціальної інфраструктури. 

Читайте: Столичну Воскресенку і Райдужний хочуть по максимуму забудувати висотним житлом

Вистачає в порядку денному і резонансних земельних питань. Наприклад, сьогодні міськрада може передати ділянку площею 1,5 га на вул. Драйзера Теодора, 40 (Деснянський район) в оренду ТОВ “Глобал Строй-3” і ОК “ЖК “Перспектива” для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу (ЖК). Вочевидь це рішення буде направлено на легалізацію та подальшу добудову скандально відомого ЖК “Перспектива”, який свого часу будувався компаніями із орбіти скандально відомого Анатолія Войцеховського без оформленого права користування даною землею. За інформацією з відкритих джерел, наразі дві секції будинку на цій ділянці вже зведені, але ще не введені в експлуатацію, а будівництво ще двох секцій де-факто заморожене.

Читайте: Первый замглавы Деснянской РГА Виктор Крохмалюк активно помогает ввести в эксплуатацию незаконный жилкомплекс на Троещине – депутат Киевсовета

Як це зазвичай буває, вже під час пленарного засідання до порядку денного можуть бути включені “нові” проєкти рішень, а деякі з тих питань, які було запропоновано до розгляду депутатами, навпаки можуть бути виключені. При цьому, станом на ранок 18 травня на сайті Київради не було зазначено, які проєкти рішень народні обранці планують розглянути у порядку невідкладності (термінові питання, що затверджуються за спрощеною процедурою. – KВ). Можна припустити, що вказаний перелік може бути оприлюднено вже під час “пленарки” – таке у Київраді практикують часто.

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4