Завтра,19 квітня, в галереї мистецтв “Лавра” відкриють виставку із розписами церкви Покрова Пресвятої Богородиці

Завтра,19 квітня, в галереї мистецтв “Лавра” відкриють виставку із розписами церкви Покрова Пресвятої Богородиці

Завтра, 19 квітня, в Київській міській галереї мистецтв “Лавра” відбудеться відкриття виставки “ХРАМ. Українська самоідентифікація”, частина 2. Експозиція представить розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка Київської області. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“19 квітня о 17:00 в Київській міській галереї мистецтв “Лавра” відбудеться відкриття виставки “ХРАМ. Українська самоідентифікація”, частина 2. Експозиція представить розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка Київської області. Автори проєкту – художники Анатолій Криволап та Ігор Ступаченко. Куратор проєкту – Юрій Комельков. Автор ідеї – Тетяна Міронова”, – йдеться в повідомленні. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами організаторів, у старовинному селі Липівка Макарівського району Київської області на місці Покровської церкви, зруйнованої радянською владою, меценатським коштом Богдана Батруха споруджено новий храм із таким самим посвяченням – Покрова Пресвятої Богородиці.


“У 2015 році Анатолій Криволап разом з Ігорем Ступаченко приймають несподіване рішення – створити розписи для церкви Покрова. Я спостерігав за роботою від самого початку. Але в тісних приміщеннях художнього комбінату неможливо було осягнути цей величезний масштаб. Це понад тисячу квадратних метрів. У 2019 році зробив експозицію у великій залі галереї “Лавра”. Успіх виставки був шалений. Я побачив найбільший, найсучасніший, а головне – абсолютно авангардний в усіх сенсах цього слова твір на сакральну тему”, – розповів куратор проекту Юрій Комельков.


За словами Комелькова, розроблена Ігорем Ступаченком технологія із новітніх матеріалів у поєднанні з унікальною кольоровою математикою Анатолія Криволапа створили найвищий, небачений рівень синергії художників абсолютно різних напрямів. Це була перша частина розписів, які протягом 2020-2021 років змонтували у храмі.


Зазначається, що після початку повномасштабної війни село Липівка окупували російські варвари, які розстріляли церкву. Особливо постраждала баня, у якій вже змонтували архангелів, серафимів і пантократора. У архангелів повиривало груди, у серафимів відірвало крила, пантократора було посічено уламками. Художники вирішили залишити ці розписи в такому стані для нащадків – як приклад варварства загарбників.


“Виставка працюватиме з 20 квітня до 25 червня. Адреса Київської міської галереї мистецтв “Лавра”: Лаврський провулок, 7. Режим роботи: вівторок – неділя, з 12:00 до 18:00”, – повідомляють автори. 


Нагадаємо, Департамент культури Київської міської державної адміністрації (КМДА) анонсував дайджест мистецьких заходів у столиці із 17 до 23 квітня. Добірка подій столичної культури наступного тижня містить заходи київських театрів, музеїв і бібліотек.


Читайте: Дайджест культурних подій у столиці із 17 до 23 квітня 

Фото: Офіційний портал Києва

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4