Збереження історичних будівель, реставрація, обстеження: Департамент охорони культурної спадщини КМДА прозвітував за 2024 рік

Збереження історичних будівель, реставрація, обстеження: Департамент охорони культурної спадщини КМДА прозвітував за 2024 рік

На засіданні постійної комісії Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини Департамент охорони культурної спадщини КМДА представив звіт про свою роботу за 2024 рік. Серед досягнень зазначено затвердження нової міської цільової програми для реставрації понад 40 пам’яток у комунальній власності, 519 обстежень, 230 укладених охоронних договорів.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Як розповіла директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова, у 2024 році Департамент здійснив 519 обстежень, уклав 230 охоронних договорів, розглянув 82 пакети проєктної та науково-проєктної документації щодо робіт на об’єктах культурної спадщини та їхніх територіях.

За її словами, у 2024 році Департамент також видав 109 приписів, склав 17 актів про правопорушення та 17 постанов із накладання фінансових санкцій на суму понад 650 тис. грн. Його фахівці підготували інформацію про режимоутворюючі об’єкти та обмеження у використанні для 524 земельних ділянок для внесення цих даних до Державного земельного кадастру.

Крім того, Департамент поновив розробку програмного модуля «Інформаційна база пам’яток культурної спадщини міста Києва». Цей модуль відкриє доступ до повних і актуальних даних про об’єкти, забезпечить оцифрування їхніх зон і меж за допомогою ArcGIS, а також автоматизує процеси обліку, моніторингу та громадського контролю.

У КМДА нагадали, що в 2024 році Київрада ухвалила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки». Ця програма передбачає інвентаризацію, облік, консервацію, реставрацію об’єктів культурної спадщини. Особливу увагу обіцяють приділяти пам’яткам, що перебувають у комунальній власності, які постраждали від військових дій або в аварійному стані.

Читайте: 1,17 млрд до кінця 2027-го: Київрада затвердила нову програму охорони та збереження культурної спадщини

Крім того, у Департаменті прозвітували про розробку та передачу на розгляд Київради проєкта рішення про збереження будівель і споруд, яким понад 100 років та нагадали про створення робочої групи, що розробляє додаткові механізми захисту значних історичних будівель, які не мають статусу пам’яток і не підпадають під дію Закону України «Про охорону культурної спадщини». 

Як інформувала КВ, постійні претензії громадськості та експертів стосовно того, що столична влада не може налагодити роботу з охорони історичних будівель, знайшли своє офіційне підтвердження. Аудиторський департамент КМДА перевірив діяльність Департаменту охорони культурної спадщини у 2021-2023 роках і знайшов цілий “букет” порушень. 

Читайте:  Управлінський хаос: аудитори Кличка відзвітувалися про перевірку Департаменту охорони культурної спадщини

Фото: КМДА

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
09:00 Столична Нацполіція продовжує фіксувати факти можливих корупційних правопорушень в роботі КО “Київзеленбуд” та його підрядників. Протягом останніх місяців правоохоронці повідомили про підозри низці…
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
09:00 Історія збереження історичного будинку Вертипороха (побудований наприкінці ХІХ століття) на столичному Подолі досі не завершена. Нещодавно власник будівлі – ТОВ “Компанія Новобуд Інвест”…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2025-го витрачав Київ
09:00 У перший місяць літа столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 5,56 млрд гривень. Найбільше коштів (1,18 млрд гривень) у…
Banner
QlU7mDx4