Збір коштів на знесення московської “церкви”-кіоску біля Музею історії Києва

Збір коштів на знесення московської “церкви”-кіоску біля Музею історії Києва

Національний музей історії України оголосив збір коштів на знесення самочинно зведеного московською церквою на території музею “храм-МАФу”. Незаконність будівництва визнана судом, який зобов’язав порушників законодавства знести споруду. І, оскільки на законослухняність порушника розраховувати не варто, а коштів в умовах війни на виконання судового рішення за боржника немає, Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України оголосив збір на суму 772 тисячі гривень. Гроші підуть на авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, який залучить спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення таких специфічних робіт.

Про це KВ дізналася з допису Національного музею історії України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Національний музей історії України потребує вашої допомоги. Нас часто запитують: коли демонтують самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як “церква-МАФ”. Відповідаємо: це питання можливо вирішити вже найближчим часом, але необхідно здолати ще один (сподіваємося, останній) етап на цьому шляху”, – сказано в дописі.

В музеї нагадують, що у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

“Звісно, очікувати на добровільне виконання судового рішення від особи, яка самовільно захопила земельну ділянку музею та здійснила на ній самочинне будівництво, не доводиться”, – констатують музейники.

За їхніми словами, “на сьогодні єдиний спосіб виконати рішення суду та прибрати з території музею сміття – це здійснити авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, залучивши спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення робіт, пов’язаних з підвищеною небезпекою”.

Попередній кошторис робіт з демонтажу та вивезення сміття – 772 тисячі гривень.

А оскільки у воєнний час музей не може розраховувати на державне фінансування виконання судового рішення за боржника, тож Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України оголосив збір на суму 772 тисячі гривень і відкриває монобанку для цього: https://send.monobank.ua/jar/8dgTURGuyS

“Буде дуже символічно завершити це прибирання сміття до Великодня! Тож просимо усіх небайдужих громадян підтримати збір”, – додали в музеї.

Читайте: Петиція закликає усунути Булгакова з публічного простору Києва

Фото: НМІУ

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4