Столична прокуратура надала інформацію про результати розслідувань зловживань посадовців КМДА, комунальних підприємств та органів самоврядування столиці за 2023-2024 роки. Зокрема у звіті йдеться про збитки у понад 1 млрд гривень та 156 проваджень у судах.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.
Згідно з повідомленням, прокуратурою у 2023 році закінчено досудове розслідування та передано до суду обвинувальні акти у 80 кримінальних провадженнях стосовно 97 обвинувачених, у тому числі:
- щодо 49 службових осіб КМДА та комунальних підприємств, установ, організацій, утворених Київською міською радою (з них 45 – особи керівного складу);
- 17 – районних у м. Києві держаних адміністрацій (з яких 15 керівного складу);
- 27 – суб’єктів господарювання-підрядників.
Крім того, у 2023 році у 14 кримінальних провадженнях, в яких на цей час не закінчено досудове розслідування, повідомлено про підозру 23 особам, з яких:
- 15 службовим особам КМДА та комунальних підприємств (15 керівного складу);
- 8 – суб’єктів господарювання.
Зазначається, що активну роботу з протидії розкраданню коштів та корупції в органах міської влади та комунальній сфері продовжено у поточному році. За 6 місяців 2024 року вже передано до суду 76 обвинувальних актів щодо 87 обвинувачених, зокрема:
- 60 службових осіб КМДА та комунальних підприємств (з яких 50 керівного складу);
- 14 – райдержадміністрацій (10 керівного складу);
- 13 – посадових осіб підприємств-контрагентів.
Також у 21 провадженні повідомлено про підозру ще 37 особам, з яких:
- 26 посадовим особам комунальних підприємств (із них 23 керівного складу);
- 11 – господарюючих суб’єктів.
У прокуратурі зауважили, що протягом 2023 року та 6 місяців 2024 року кримінальні правопорушення виявлено у різних сферах комунального господарства, зокрема:
- Ремонт та облаштування укриттів цивільного захисту. Направлено до суду 11 обвинувальних актів, в 1 кримінальному провадженні, в якому триває слідство, повідомлено про підозру.
- Дорожнє господарство, утримання та будівництва шляхово-транспортних споруд, транспортна інфраструктура. Направлено до суду 33 обвинувальні акти, у 12 кримінальних провадженнях, в яких триває слідство, повідомлено про підозру.
- Благоустрій, утримання зелених насаджень, облаштування парків, скверів. Направлено до суду 18 обвинувальних актів, у 4 кримінальних провадженнях, в яких триває слідство, повідомлено про підозру.
- Утримання водного фонду. Направлено до суду 8 обвинувальних актів, у 2 кримінальних провадженнях, в яких триває слідство, повідомлено про підозру.
- Утримання житлового фонду. Направлено до суду 16 обвинувальних актів, у 3 кримінальних провадженнях, в яких триває слідство, повідомлено про підозру.
- Водопостачання та теплопостачання. Направлено до суду 8 обвинувальних актів, в 1 провадженні повідомлено про підозру та наразі триває слідство.
- Медичне обслуговування населення. Направлено до суду 8 обвинувальних актів, в 1 провадженні, в якому триває слідство, повідомлено про підозру.
- Освіта, спорт та культура. Направлено до суду 32 обвинувальних акти, у 6 кримінальних провадженнях, в яких триває слідство, повідомлено про підозру.
- Надання ритуальних послуг. Направлено до суду 4 обвинувальних акти, у 2 кримінальних провадженнях, в яких триває слідство, повідомлено про підозру.
- Утримання та надання в оренду комунального нерухомого майна. Направлено до суду 7 обвинувальних актів.
- Торгівля та соціально-побутового обслуговування населення. Направлено до суду 5 обвинувальних актів.
“У кримінальних провадженнях, обвинувальні акти в яких скеровано до суду у 2023 році, встановлено збитки на загальну суму понад 510 млн грн, у 2024 році – на 554 млн грн”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, у лютому 2024 року ВР створила ТСК з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва під час дії воєнного стану. Головним завданням комісії у Верховній Раді називають підготовку законодавчих змін, які нібито мають “вивести систему управління столицею з хаосу”.
Читайте: Верховна Рада створила комісію з питань дослідження ефективності влади Києва під час воєнного стану
Фото: Київська міська прокуратура
КиївВладаОлександр Попов