Зеленський підписав закон про заборону поширення російської пропаганди

Зеленський підписав закон про заборону поширення російської пропаганди

Президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою 3 березня закон щодо заборони виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора.

Про це KV стало відомо з повідомлення заступниці голови Верховної Ради Олени Кондратюк.

Вона розповіла, що вказаний законПро внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора)” запроваджує заборону на виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора, а також передбачає застосування до громадських об’єднань та політичних партій, винних у порушенні цих заборон, санкцій – заборони їхньої діяльності в судовому порядку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, як пояснила Олена Кондратюк, встановлюються заборони щодо:

  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії російської федерації проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;
  • глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, представників збройних формувань російської федерації,  іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, а також представників окупаційної адміністрації російської федерації, яку складають її державні органи та інші структури. 
  • глорифікації осіб та структур, що функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, у тому числі шляхом їх визначення як “повстанці”, “ополченці”, “ввічливі військові люди”.
  • Також, як зазначила віце-спікер, з’явлася можливість заборони в судовому порядку тих політичних партій та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив безпеки держави, поширення відомостей, що містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України.

Вона додала, що відтепер відповідальність за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників відтепер буде кримінальною.

Нагадаємо, 15 березня відбулось засідання Верховної Ради України. Основними рішеннями, які прийняли депутати, є продовження терміну дії воєнного стану, можливість визнання добровольців територіальної оборони ветеранами війни та звільнення від військової служби окремих категорії військовозобов’язаних.

Читайте: Засідання Верховної Ради 15 березня: продовження воєнного стану та часткове звільнення від мобілізації

Фото: УП

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4