Зеленського закликали ініціювати введення санкцій РНБО на транзит Україною нафти та газу російського походження (петиція)

Зеленського закликали ініціювати введення санкцій РНБО на транзит Україною нафти та газу російського походження (петиція)

Сьогодні, 1 листопада, на сайті Президента було зареєстровано петицію, в якої відомі експерти в сфері енергетики закликали Володимира Зеленського ініціювати введення санкцій РНБО на транзит Україною нафти та газу російського походження. За даними експертів, на третій рік повномасштабної агресії транзитом через Україну все ще проходить близько 15 млрд м3 газу та 14.5 млн тон нафти російського походження, що щорічно приносить ворогу майже 12 млрд доларів та безпосередньо поповнює його військовий бюджет.

Про це КВ стало відомо з тексту петиції №22/236328-еп.

Автори петиції зазначають, що дохід від експорту нафти та газу є основним джерелом наповнення бюджету російської федерації, яка веде війну на знищення України. Але на третій рік повномасштабної агресії транзитом через Україну все ще проходить близько 15 млрд м3 газу та 14.5 млн тон нафти російського походження, що щорічно приносить ворогу майже 12 млрд. дол. США та безпосередньо поповнює його військовий бюджет.

“Останні дослідження доводять, що вже відсутні загрози для ринків ЄС у разі припинення транзиту нафти та газу через Україну. Саме Європейська Комісія чітко відзначила, що не планує приймати участь у будь-яких перемовинах щодо продовження транзиту газу після 2024 року, а також не вважає, що припинення транзиту нафти через Україну може створити ризик для європейської безпеки енергопостачання. На жаль, кілька країн ЄС (насамперед Угорщина та Словаччина) ставлять свої короткострокові економічні інтереси вище інтересів ЄС та духу санкцій проти РФ, і досі активно закуповують нафту та газ російського походження, які транзитуються Україною, навіть попри наявність можливості імпорту з інших джерел. Таки чином, вони продовжують сплачувати мільярди доларів агресору, які пізніше повертаються до України у вигляді смертоносних повітряних атак ударними дронами та ракетами. Транзит через Україну практично є формою підтримки нами продажу енергоносіїв агресором для живлення свого бюджету війни”,- йдеться у петиції.

Експерти наголошують, що  повна заборона транзиту російських енергоносіїв в тому чи іншому вигляді через територію України не лише зменшить фінансові можливості агресора, а й стане важливим кроком до наближення перемоги України у війні.

Президента закликають терміново ініціювати наступні заходи для посилення економічного та воєнного тиску на державу-агресора:

  1. Ініціювати та забезпечити через рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо введення санкцій та повної заборони транзиту через Україну енергоносіїв (нафти та газу) російського походження від кордонів з РФ та Республіки Білорусь.
  2. Інтенсифікувати співпрацю з західними партнерами щодо відміни виключення з санкційного режиму ЄС на трубопровідне транспортування нафти, а також на СПГ російського походження. Додатково потрібно унеможливити обхід вже введених санкцій.

Серед авторів: 

  • Ганна Гопко, Голова правління мережі “АНТС”,
  • Сергій Макогон, енергетичний експерт, керівник ТОВ “Оператор ГТС України” (2019-2022),
  • Вікторія Войціцька, Директорка з адвокації в енергетичному секторі “ICUV”,
  • Олександр Харченко, Директор Центру досліджень енергетики,
  • Михайло Гончар, Президент Центру “Стратегія ХХІ”,
  • Ілля Несходовський, експерт з питань економіки Мережі “АНТС”.

Нагадаємо, для розгляду петиція має зібрати 25 тис. підписів за 92 доби.

Як повідомляли ЗМІ, попри безпрецедентні санкції з боку Заходу, росія досі фінансує свою військову машину за рахунок надходжень від експорту енергоресурсів.

Читайте: Євросоюз запровадив 14 пакет санкцій проти рф

Фото: відкриті джерела

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4