Народна депутатка України Ганна Бондар (на фото) заявила, що зміни до урядової постанови №62, які набудуть чинності 1 листопада, можуть викликати серйозні труднощі у сфері проєктування в Україні. Основна загроза полягає в тому, що вимога підтвердження безперервного стажу фактично позбавляє значну частину архітекторів та проєктувальників можливості продовжувати свою діяльність, що негативно вплине на відновлення та будівництво критично важливих об’єктів в умовах війни.
Про це, як передає КВ, повідомила сама Ганна Бондар.
Парламентарка попереджає про можливий колапс проєктної галузі в Україні через зміни до постанови Кабінету Міністрів України №62, які набудуть чинності з 1 листопада 2024 року. Нововведення передбачають, що архітектори, містобудівники та проєктувальники повинні підтвердити безперервний трирічний стаж для продовження професійної діяльності. За словами депутатки, це створює дискримінаційні умови для тисяч спеціалістів.
“Щоби проектний ринок не колапснув остаточно, закликаю Кабінет Міністрів України, зокрема Дениса Шмигаля та Олексія Кулебу, звернути увагу і припинити дискримінацію при доступі на ринок фахівців з проектування”, – зазначила Ганна Бондар.
Вона також підкреслила, що значна кількість будівельних проектів, включаючи будівництво шкіл, лікарень, розробку містобудівної документації та реставрацію пам’яток, може зупинитися через нові вимоги до сертифікації. Зокрема, минулого тижня Єдина електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) надіслала фахівцям листи про необхідність підтвердження стажу.
Депутатка також наголосила на невідповідності вимог до українських проєктувальників та іноземних компаній, які можуть будувати в Україні без ліцензій.
“Штучні перепони діяльності ринку проектування під час війни і потреб відновлення — ось це помилка. Я вважаю, що це неприпустимо”, – заявила вона, додавши, що ЄДЕССБ наразі не готова функціонувати належним чином, адже фахівці стикаються з численними технічними проблемами під час підтвердження стажу.
“Таким методом ми “краще, ніж було” не відбудуємо”, – підсумувала парламентарка, зазначивши, що вже направила депутатське звернення з вимогою переглянути шкідливі рішення.
Варто зазначити, що ці обмеження є продовженням ініціативи, схожої на закон №5655, який в інтересах великих забудовників просувала голова містобудівного комітету та керівниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк разом із секретарем комітету, нардепом від забороненої проросійської ОПЗЖ, великим забудовником Дмитром Ісаєнком.
Фото: Facebook Ганни Бондар
КиївВладаВладислава Олійник