Київський міський голова Віталій Кличко не підтримав петицію щодо скасування зупинки громадського транспорту під час повітряної тривоги. Перевізники столиці і надалі будуть зупинятися під час повітряних тривог.
Про це, як передає KВ, йдеться у відповіді на сторінці петиції 10982 на сайті Київської міськдержадміністрації, та повідомленні її автора Олександра Гречко.
У відповіді на петицію зазначається, що рішення Ради оборони міста Києва ухвалювалося з урахуванням оцінки поточної та прогнозованої безпекової ситуації в столиці, а отже буде переглянуте виключно за умови її суттєвої стабілізації та надходження відповідних рекомендацій від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Також у відповіді мера зауважується, що Рада оборони Києва не є органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, натомість є колегіальним органом у особливий період, діяльність якого регулюється спеціальними законами України. На вказаний орган не поширюється дія Закону України “Про звернення громадян”, а Київська міська рада не має адміністративного впливу на цей орган.
Водночас автор петиції зазначив, що через обов’язкову зупинку під час тривоги комунальний транспорт зазнає великих збитків.
“Слухняно чекають відбою тривоги одиниці платних пасажирів або просто пільговики. Всі, хто цінує свій час, після зупинки комунального транспорту моментально пересідають в маршрутку чи таксі. Тобто люди їдуть далі на таксі чи маршрутці і переплачують. Переплачують багато”, – написав Гречко.
Нагадаємо, петиція про скасування рішення щодо зупинки роботи столичного громадського транспорту під час повітряної тривоги була зареєстрована на сайті Київської міськдержадміністрації 3 серпня. Вже 11 серпня вона набрала понад 6 тисяч необхідних для розгляду голосів. Згодом транспортна комісія Київради підтримала петицію та передала її на розгляд меру.
Як інформувала KВ, з 1 серпня діє рішення Ради оборони Києва стосовно зупинки руху транспорту на час повітряних тривог. Наземний громадський транспорт під час повітряної тривоги має зупинятись у безпечному місці, відповідно до Правил дорожнього руху, а пасажири мають залишити салон та пройти до найближчого укриття.
Читайте: Наземний громадський транспорт зупинятиметься на час повітряної тривоги, – КМДА
Згодом столична влада надала роз’яснення стосовно змін у перевезенні пасажирів у разі повітряної тривоги. Так, трамваї після отримання сигналу про повітряну тривогу мають довозити пасажирів до найближчої зупинки, автобуси та тролейбуси – до найближчої зупинки або розширення проїжджої частини – “кишені”.
Читайте: Пасажири комунального транспорту не платитимуть за проїзд повторно після відбою тривоги – КМДА
Фото: Київська міська рада