Вищий антикорупційний суд (ВАКС) засудив депутата Верховної Ради (ВР) Анатолія Гунька (на фото), обраного до ВР за мажоритарним округом №208 (Чернігівщина) до семи років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та з позбавленням права обіймати певні посади. Його визнали винним у вимаганні та отриманні хабара – 85 тис. доларів. До набрання вироку законної сили Гунько (який буде оскаржувати вирок в апеляції) носитиме електронний браслет.
Про це КВ дізналася з повідомлення, яке зробив 25 березня 2025 року Центр протидії корупції (ЦПУ), і яке “Суспільному” підтвердив сам Гунько (він збирається оскаржувати вирок в апеляційному суді).
“Вищий антикорупційний суд визнав винним нардепа Анатолія Гунька у підбурюванні до надання хабара та шахрайстві та призначив йому покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна з позбавленням права обіймати певні посади. (…) Вирок ухвалили судді Тетяна Криклива, Ольга Саландяк і Віталій Дубас”, – сказано в повідомленні.
Як інформує ЦПК, справа Гунька перебувала в суді з лютого 2024 року, за цей час було призначено більше 30 судових засідань, “під час яких були досліджені докази, допитані свідки та обвинувачений, заслухано виступи сторін у дебатах та останнє слово Гунька. Гунько під час допиту визнав отримання хабаря. Але захист наполягав на провокації, через яку обвинувачений і вчинив такі неправомірні дії. Прокурор просив для Гунька 8 років увʼязнення з конфіскацією майна та до набрання законної сили вироку додатково застосувати обовʼязок носити електронний браслет. А Гунько в останньому слові просив його виправдати”.
За версією обвинувачення, нардеп у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником вимагали та одержали від представника сільськогосподарської фірми «Агроформ-2019» частину неправомірної вигоди. Хабар вимагали в обмін на дозвіл обробляти державні землі. При цьому за кожен гектар державної землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом йшлося про 221 тисячу доларів, з яких необхідно було передати завдаток у 85 тисяч.
Щодо обвинуваченого Калініченка провадження було зупинене в листопаді 2024 року у звʼязку з його мобілізацією.
“Основне те, що він не тільки член комітету ВР з питань правової політики, а і голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) з виявлення корупції в Національній академії аграрних наук. Він використовував свої повноваження для того, щоб чинити тиск на підприємства академії. Він постійно звертався до правоохоронних органів та прокуратури із запитами про те, які є кримінальні провадження, що стосуються підприємств, які відносяться до сфери Національної академії аграрних наук, він знав всі кримінальні провадження”, – наголошували під час слідства прокурори та журналісти.
Вирок Гуньку упродовж 30 днів може бути оскаржений в Апеляційній палаті ВАКС.
Читайте: Нардепа Гунька судитимуть за хабарництво
Фото: ZN,UA
Олексій Ігнатьєв