Ігор Кушнір йде з посади голови “Київміськбуду”

Ігор Кушнір йде з посади голови “Київміськбуду”

Очільник Холдингової компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір заявив, що йде з посади Голови правління – президента компанії після 12 років роботи.

Про це, як стало відомо KВ, Ігор Кушнір повідомив на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Київська міська рада ухвалила звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності “Київміськбуду”. Вважаю це остаточною крапкою над “і”, яка знімає будь-які питання щодо правомірності діяльності менеджменту та ситуації в Компанії в цілому. 


Аби уникнути маніпуляцій та пересудів, мною прийнято рішення піти з посади Голови правління – президента “Київміськбуду”, якій я присвятив значну частину свого життя”, – написав І. Кушнір. 

Ігор Кушнір йде з посади голови “Київміськбуду”

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він зазначив, що за 12 років під його керівництвом “Київміськбудом” збудовано майже 4 млн кв.м нерухомості. На сьогоднішній день будівельний заділ складає 2,2 млн. кв. метрів. Компанією виплачено 210 млн грн дивідендів, безкоштовно передано на баланс міста інженерних мереж на суму майже 600 млн грн, сплачено місту понад 330 млн грн податків.


“Також ми підтримали інвесторів “Укрбуду”. Було прийнято майже 800 тис. кв. метрів недобудов і на сьогодні вже передано інвесторам майже 400 тис. кв. метрів добудованого житла”, – зазначив Ігор Кушнір. 


З початком повномасштабного вторгнення на ринку нерухмості майже зник попит. “Київміськбуд” не став вийнятком, продажів практично не було. У зв’язку з цим, Компанія була змушена безрезультатно просити фінансової підтримки у міста, Кабміна, інших установ. Після цього Наглядовою радою було назначено проведення аудиту “Київміськбуд”. 


“Було детально вивчено діяльність “Київміськбуду” за останні три кризових роки. Не встановлено жодних зловживань з боку керівництва Компанії та мене особисто. Підтверджено, що Компанія функціонувала належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули не тільки на нас, але й на весь ринок. У висновках аудиту були  озвучені чіткі пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалась. Вважаю, втілення цих пропозицій дозволить Компанії виконати взяті на себе зобов’язання, а інвестори отримають своє житло і не стануть заручниками ситуації”, – зазначив Кушнір. 


Нагадаємо, нещодавно було завершено аудит “Київміськбуду”. У результаті аналізу незалежними аудиторами фінансово-господарського стану “Київміськбуду” не виявлено ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності.


17 листопада Комісією було затверджено проміжний звіт з рекомендаціями та пропозиціям щодо подальшої роботи “Київміськбуд”, серед яких здійснення закупівлі квартир у Компанії, розгляд можливості виділення фінансової позики або докапіталізації компанії. Також ТКК рекомендувала Київській міській раді звернутись до Кабінету Міністрів України щодо компенсації “Київміськбуду” сумарного запланованого збитку, пов’язаного з добудовою проєктів будівельної корпорації “Укрбуд” у сумі 2,28 млрд грн.

Пізніше Голова наглядової ради Компанії підкреслив, що результатами незалежної аудиторської перевірки встановлено, що “Київміськбуд” функціонував належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули на результати його діяльності (зокрема COVID-19, повномасштабна війна, фактор “Укрбуду”). Та зазначив,  що місто братиме активну участь у відновленні роботи Компанії.

Нагадаємо, 14 грудня 2023 року Київрада погодила звіт ТКК з питань перевірки діяльності ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, а також інформації, оприлюдненої у журналістських розслідуваннях. В столичній міській раді  погодились з рекомендаціями цієї комісії відносно посилення контролю за фінансово-економічної діяльністю холдингової компанії з боку наглядової ради і підрозділів внутрішнього фінансового контролю та аудиту. При цьому, про якусь провину керівництва “Київміськбуду” у доведенні компанії до важкого фінансового становища мова не йшла, а суму у 2,28 млрд гривень фактично було визнано боргом держави за навязану добудову об’єктів “збанкрутілого Укрбуду”.

Читайте: Київрада попросить у Кабміна для “Київміськбуда” 2,28 млрд гривень компенсації за добудову ЖК “Укрбуду”

Низка ЗМІ, наприклад “Економічна правда”, повідомляли, що Київрада, мовляв, просто хоче перекласти на держбюджет 2,28 мільярда боргу “Київміськбуду”. Згадане видання послалося в даному випадку на колонку депутатки Київської міської ради Лілії Пашинної.

На офіційному сайті “Київміськбуду” з цього приводу вийшло своєрідне спростування. В компанії підкреслити, що сума у 2,28 млрд грн не є боргом холдингової компанії, а пов’язана виключно із добудовою об’єктів корпорації “Укрбуд”. Саме стільки коштів необхідно для кінцевої добудови житлових комплексів, переданих від “Укрбуду” для добудови силами “Київміськбуду”.

Нагадаємо, що ПрАТ “ХК “Київміськбуд” було включено в якості нової сторони до договорів про будівництво вищезгаданих ЖК розпорядженням Кабінету міністрів України “Про заходи щодо розв’язання проблем інвесторів житлових комплексів, будівництво яких здійснювалося підприємствами — учасниками Української державної будівельної корпорації “Укрбуд” від 17 червня 2020 р. № 772-р.

Окрім того, загальний дефіцит коштів, необхідних для добудови об’єктів “Укрбуду”, було зафіксовано у зведеній таблиці,  яку підписали три сторони: ПрАТ “ХК “Київміськбуд” (новий забудовник), ТОВ “Укрбуд Девеломпент” (попередній забудовник та основний девелопер групи компаній “Укрбуд”) та ТОВ “Фінансова компанія “Житло-Капітал” (управитель фондів фінансування будівництва всіх ЖК “Укрбуд”). Останнє ТОВ, як раніше інформувала KВ, у минулі періоди свої зобов’язання по виділенню коштів на вказану добудову виконувала дуже погано, що не могло не позначатися на фінансовій стабільності “Київміськбуду.

Читайте: Ігор Кушнір: “Київміськбуд” зобов’язаний вистояти

Фото: Ігор Кушнір в Facebook.

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Правоохоронці зупиняють скандальну забудову в курортній Пуща-Водиці
Правоохоронці зупиняють скандальну забудову в курортній Пуща-Водиці
09:00 Столичні правоохоронці мають непогані шанси повністю зупинити зведення котеджного містечка (КМ) “Пуща Residence” на вул. Квітки Цісик в Оболонському районі (у курортній зоні…
Справи насущні: скільки та на що у грудні 2024-го витрачала Миронівка
Справи насущні: скільки та на що у грудні 2024-го витрачала Миронівка
09:00 Грудень 2024 року в Миронівці відзначився рекордною сумою бюджетних замовлень – майже 67 млн гривень. Справа в тому, що в цей час займалися…
Banner
QlU7mDx4