Комісію Мінкульту не пустили до Києво-Печерської лаври

Комісію Мінкульту не пустили до Києво-Печерської лаври

У четвер, 30 березня, комісія Міністерства культури та інформаційної політики (Мінкульт) прибула для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври. Проте, з невідомих причин, на територію Лаври її не пустили.

Про це, як передає KВ, повідомило видання “Інтерфакс-Україна”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як відомо, парафіяни УПЦ (МП) заблокували вхід до одного із корпусів лаври.

Митрополит Павло (Лебідь) знову заявив, що ченці УПЦ не мають наміру виселятися з лаври до завершення судового розгляду.

За словами представників комісії, монастир не забезпечив доступ до приміщення, про що його було проінформовано заздалегідь.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми прийшли з комісією і повинні були зайти в 111 корпус і розпочати перевірку. Ми зафіксуємо все, що було, це наш перший крок. Ми будемо з’ясовувати, з яких причин було закрито приміщення”, – прокоментували представники комісії.

Зазначається, що близько 12:00 члени комісії пішли, а біля адмінбудівлі, де мала розпочатися перевірка, відбувся імпровізований молебень.

Також додали, що правоохоронці, які зранку прибули до лаври, не втручалися в те, що коїлося.

Нагадаємо, 5 січня 2023 року Успенський собор та Трапезну церкву в Києво-Печерській лаврі офіційно забрали з користування Української Православної Церкви (УПЦ).

Читайте: Держава офіційно забрала з користування УПЦ Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, – Ткаченко

Також KВ повідомила, що в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Олександр Рудник попередив релігійну організацію Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, та нагадав, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.

Читайте: Чоловічий монастир УПЦ попросили до 29 березня звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври (документ)

Крім того, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун та головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер та поінформував ООН про те, що Українська православна церква (УПЦ) підтримує окупацію України.

Читайте: Омбудсмен Лубінець поінформував ООН про те, що УПЦ підтримує агресію та окупацію України

23 березня до Господарського суду Києва Чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Української православної церкви подав позивну заяву до Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” про неприпустимість розірвання договору оренди в односторонньому порядку. 

Читайте: Лавра подала позов до суду на дії Мінкульту щодо розірвання договору оренди та виселення ченців

Фото: Телеграф 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4