На збільшення фінансової стійкості “Київтеплоенерго” спрямують 55 млн євро від ЄБРР

На збільшення фінансової стійкості “Київтеплоенерго” спрямують 55 млн євро від ЄБРР

Столична міськрада погодилася взяти у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредит для КП “Київтеплоенерго” на суму до 50 млн євро. Відповідний договір найближчим часом має підписати Департамент фінансів КМДА. Ці кошти місто має виплатити з бюджету Києва протягом 5 років під відсоткову ставку, яка буде розраховуватися за спеціальним алгоритмом. Також “Київтеплоенерго” має отримати від тієї ж установи грант у сумі 5 млн євро. Усі ці фінансові ресурси мають бути витрачені, зокрема, на те, щоб підприємство могло швидко реагувати на будь-які загрози та збої в роботі енергопостачання.

Як стало відомо КВ, під час учорашнього пленарного засідання Київради депутатський корпус підтримав проєкт рішення №08/231-1605/ПР від 25 жовтня 2024 року “Про здійснення місцевого запозичення до бюджету Києва шляхом залучення кредиту ЄБРР у 2024 році”.

Суб’єктами його подання виступили міський голова Віталій Кличко і Департамент фінансів Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за його погодження проголосували 73 депутати.

Цим рішенням, серед іншого, столична влада погодилася взяти кредит для КП “Київтеплоенерго” від вищезгаданого банку та задокументувала його умови. Так, йдеться про суму до 50 млн євро, які Київ повинен буде повернути ЄБРР протягом максимум 5 років. 

Скільки коштів столиця переплатить за “відсотками”, у документі детально не розписано – там лише зазначається, що відсоткова ставка буде встановлена “у розмірі шестимісячної Європейської міжбанківської ставки пропозиції (усереднена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються в євро, яка розраховується Європейською банківською федерацією. – КВ) та збільшуватиметься на розмір маржі 2,5% річних”. Майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за цим кредитом не буде надаватися – тобто, нічого “в заставу” місто закладати не буде.

Ці грошові кошти планується спрямувати на “підтримку фінансової стійкості КП “Київтеплоенерго”  – за їхній рахунок буде поповнено статутний капітал підприємства, щоб воно могло швидко реагувати на будь-які загрози та збої в роботі енергопостачання. Підписувати відповідний кредитний договір з ЄБРР було доручено директору Департаменту фінансів КМДА.

Також, згідно з цим рішенням, Київрада погодилася отримати від Спеціального фонду кризового реагування ЄБРР інвестиційний грант для того ж “Київтеплоенерго” у розмірі 5 млн євро. Ці кошти були направлені до вказаного фонду Сполучними штатами Америки (США) саме для підтримки даного КП. Підписувати договір гранту було уповноважено заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

Читайте: Столична міськрада затвердила Угоду про додаткове фінансування для “Київтеплоенерго”

Як повідомляла КВ, 16 травня 2024 року Київрада, всупереч затвердженій Схемі теплопостачання Києва до 2030 року, вирішила за 12-15 років і 1,2 млрд євро докорінно модернізувати та децентралізувати галузь енергетики Києва. Йдеться про перехід на т.зв. “розподілену когенерацію” – коли ТЕЦ і котельні міста, які підпорядковані КП “Київтеплоенерго”, вироблятимуть і тепло, і електроенергію, які постачатимуться переважно в межах якоїсь конкретної території. Зокрема, тепер передбачається встановлення відповідного обладнання на трьох діючих столичних ТЕЦ та 11 котельнях, а також будівництво ще трьох нових ТЕЦ. 

На цій же “пленарці”, в рамках затвердження нової “енергетичної конституції столиці”, депутати Київради також проголосували за збільшення статутного капіталу “Київтеплоенерго” ще на 2,5 млрд гривень (він має зрости до 7,8 млрд гривень). При цьому, додаткові фінанси з міського бюджету підприємство також планує використати на поповнення обігових коштів. В КМДА кажуть, що, коли у “Київтеплоенерго” “з’являться” додаткові фінансові ресурси, їх можна буде витратити на закупівлю і встановлення в котельнях і теплових станціях шести малих автономних когенераційних установок загальною потужністю 58,77 мВт.

Читайте: У Києві вирішили зайнятися модернізацією енергетичного сектора

КП “Київтеплоенерго” з 22 грудня 2018 року керує В’ячеслав Бінд. Це підприємство підпорядковане Департаменту ЖКІ КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює вищезгаданий Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ у Києві з 2014 року контролює вищезгаданий заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Департаментом фінансів КМДА з 2012 року керує Володимир Репік. Діяльність цієї структури з 2018 року контролює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Фото: скріншот трансляції засідання Київради

КиївВлада

Іван Кулик

Рекомендуємо до перегляду
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
17:30 Після деокупації Баришівської громади на Київщині перепелина ферма ТМ “Чарівний птах” стала прикладом стійкості українських  виробників, які, попри значні руйнування, відновлюють своє виробництво,…
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
15:00 Київрада вчергове внесла зміни до бюджету міста-2024, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на 2024 рік. Таким…
Гінзбург - на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
Гінзбург – на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
09:00 Валентині Гінзбург, яка з вересня 2017 року очолює Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), міське керівництво майже рік шукає заміну. Можливо, найближчим часом…
Banner
QlU7mDx4