У межах програми “Дитина не сама” понад тисячу українців пройшли всі етапи відбору та спеціальне навчання, щоб бути готовими прийняти у свої сім’ї дітей, які під час війни з різних причин залишилися без піклування дорослих.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Офісу президента з посиланням на уповноважену з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ю Герасимчук.
Зазначається, що загалом від старту проекту в березні й до кінця червня понад 21 тис. громадян заявили через Telegram-бот @dytyna_ne_sama_bot про готовність надати прихисток дітям.
“Така велика кількість охочих прихистити дитину справді вражає. Вона дає надію й на те, що ми зможемо подолати сирітство в Україні. Це важливий крок до суспільного розуміння, що дитина має зростати в сім’ї, а не в інституції”, – зазначила Дар’я Герасимчук.
За її словами, до тих родин, які виявили бажання прийняти дитину, але з якими поки що не контактували, звертатимуться, коли виникне необхідність тимчасового влаштування дитини.
“До новоствореного переліку сімей, готових допомогти дітям, планують звертатися і в майбутньому, коли буде повноцінно відновлена можливість влаштовувати дітей в усі сімейні форми виховання. Зокрема, йдеться про влаштування понад 90 тисяч тих дітей, які й до війни перебували в інституційних формах виховання”, – розповіла радник Глави держави.
Довідка: Загальнонаціональну програму “Дитина не сама” ініціювала радник – уповноважена Глави держави та реалізував Офіс Президента спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством соціальної політики України.
Фото: відкриті джерела