На Київщині створять інтерактивну онлайн-карту безбар’єрності, яка допоможе відображати доступність різноманітних об’єктів для маломобільних груп населення.
Про це, як передає КВ, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслан Кравченко під час засідання Ради безбар’єрності за участі Першої Леді України Олени Зеленської.
Київщина активно впроваджує безбар’єрні рішення для створення комфортного середовища для всіх жителів. Як зазначив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, безбар’єрність — це не лише про пандуси та ліфти.
“Це рівні можливості для кожного: людей з інвалідністю, батьків із візочками, літніх людей та тих, хто просто хоче жити зручно,” — підкреслив Кравченко.
Під час розширеного засідання Ради безбар’єрності за участі Першої Леді України Олени Зеленської та віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби підбили підсумки роботи за рік.
Зокрема, на Київщині:
- виконали всі 25 заходів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору;
- усі 69 громад регіону ухвалили плани з безбар’єрності, а більшість створили ради безбар’єрності;
- провели моніторинг понад 5,3 тисяч об’єктів щодо їхньої доступності;
- вперше обстежили безбар’єрні маршрути, включно з пішохідними шляхами, зупинками громадського транспорту тощо.
Окрему увагу приділяють цифровим інструментам.
“Разом із Центром міських досліджень ЛУН Місто ми працюємо над створенням онлайн-карти безбар’єрності Київщини. Інтерактивна карта покаже доступність об’єктів та надасть їм індекс безбар’єрності,” — повідомив Руслан Кравченко.
Крім того, вже 78% закладів професійно-технічної освіти регіону облаштовані безбар’єрною інфраструктурою, а також триває робота над збільшенням частки безбар’єрних укриттів.
“Дякую кожному, хто долучається до створення доступного середовища. Разом ми робимо Київщину сучасною, комфортною та відкритою для кожного,” — додав очільник КОВА.
Читайте: Біля центру реабілітації на Оболоні зробили безбар’єрний перехід через дорогу
Фото: Руслан Кравченко
КиївВладаОлексій Вєтров