Депутати Білоцерківської міської ради просять Кабмін вилучити родовище розсипних руд Тарасівське із проекту переліку 100 ділянок стратегічних надр, які надаватимуться в користування через аукціони.
Про це КиївВлада дізналася з повідомлення видання “NADRA. info”.
“Видобування титану та циркон-рутил-ільменітових руд значно погіршить екологічну ситуацію суміжних з Тарасівським родовищем населених пунктів, згубно позначиться на безпеці життєдіяльності мешканців громад, їхньому здоровʼї, може призвести до знищення річки Рось, яка забезпечує питною водою більше півмільйона населення, а також матиме негативний вплив на суміжні ділянки товарного сільськогосподарського призначення та лісового фонду”, – вважають депутати Білоцерківської міськради, котрі проголосували (див. стор. 68-69) за проект рішення МР із закликом до уряду.
NADRA. info нагадує, що Тарасівське родовище вже надавалося в користування: спецдозвіл № 5471 на видобування розсипних руд в січні 2012 р. на 20 років отримало ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» (ТОВ «РІКО»). За даними аналітичної системи YouControl, з 2020 р. РІКО контролює Андрій Ясир, в 2011-2012 рр. учасником товариства була компанія з групи Велта Андрія Бродського. В жовтні 2020 р. ТОВ «РІКО» оновило Угоду про умови користування надрами, згідно з якою початок видобування був запланований на 2022 р., а вихід на проектну потужність – на IV кв. 2023 р. Але в червні 2021 р. Рада національної безпеки і оборони України застосувала до компанії санкцію у вигляді анулювання спецдозволу (рішення РНБО ввели в дію Указом №266/2021 Президента України Володимира Зеленського), і право користування надрами остаточно припинили в липні. Компанія досі судиться з Президентом.
Як інформувала КиївВлада, у 2019 році спроба надрокористувача приступити до розробки родовища зустріла бурхливий спротив місцевих громад.
Читайте: Битва з титаном: села Володарського та Білоцерківського районів бояться стати новим Чорнобилем
Фото: з відкритих джерел
Олексій Ігнатьєв