У Києві залишилось декомунізувати три станції метро

У Києві залишилось декомунізувати три станції метро

Демонтаж комуністичної та радянської символіки у столичному метро триває. Наразі залишилось завершити роботи на трьох станціях – «Майдан Незалежності», «Вокзальна» та «Палац «Україна».

Про це КВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва.

“Наразі залишилось провести роботи з демонтажу зображення «серпа та молота» з колійних стін на станції «Майдан Незалежності», панно (медальйони) на пілонах середнього залу станції «Вокзальна» та мозаїчне панно червоноармійця на станції «Палац «Україна». Усі елементи радянської символіки наразі замасковані та не перебувають у публічному доступі”, – сказано в повідомленні.

Вказується, що усі роботи проводять відповідно до чинного законодавства, з дотриманням технічних норм та з урахуванням архітектурних вимог і погоджень.

«Київський метрополітен» нагадує, що станом на початок 2015 року на дев’яти станціях метро в публічному просторі залишалась символіка комуністичного і тоталітарного режимів. Йдеться про такі станції:

  • «Героїв Дніпра»;
  • «Вокзальна»;
  • «Майдан Незалежності»;
  • «Палац «Україна»;
  • «Театральна»;
  • «Політехнічний інститут»;
  • «Шулявська»;
  • «Берестейська»;
  • «Лісова».

На цих станціях були розміщені бюсти радянських діячів, символіка Сухопутних військ Радянського Союзу, георгіївська стрічка, карбування «Зірки червоної армії», слова «комунізм». У КП «Київський метрополітен» зазначають, що особливо багато було зображень саме «серпа і молота» на різних станціях підземки. Більшу частину цієї символіки демонтували, а частину – через охоронний статус станцій як пам’яток – тимчасово замаскували до отримання необхідних дозволів на проведення демонтажних робіт.

Нині тривають роботи з демонтажу елементів радянської символіки на станції «Палац «Україна». У комунальному підприємстві нагадують, що 1993 року станція мала назву «Червоноармійська», а її оформлення відповідало початковій назві. Зокрема, на станції були присутні емблеми Червоної та Радянської армії, а в торці центрального залу розташоване зображення червоноармійця. Разом з цим наразі опрацьовується питання зміни червоноармійця на інше панно, яке гармонійно вписуватиметься в архітектуру станції та її назву.

Крім того, в межах декомунізації перейменували три станції київського метрополітену, а саме:

  • «Почайна» (колишня «Петрівка»);
  • «Звіринецька» (колишня «Дружби народів»);
  • «Площа Українських Героїв» (колишня «Площа Льва Толстого»).

“«Київський метрополітен» продовжує системну роботу з ліквідації залишків радянських і тоталітарних наративів, що десятиліттями були закладені в простір станцій метро”, – зауважує КП.

Читайте: ВР дерусифікувала мапу України: перейменовано сотні населених пунктів

Фото: КМДА

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Banner
QlU7mDx4