У Київській міській прокуратурі 13 прокурорів мають ІІІ групу інвалідності, ІІ семеро

У Київській міській прокуратурі 13 прокурорів мають ІІІ групу інвалідності, ІІ семеро

Київська міська прокуратура, що складається з апарату та десяти окружних прокуратур, налічує майже 700 працівників. З них тільки двадцятеро прокурорів мають інвалідність. Це – менше 3%. При цьому, ані в.о. керівника Київської міської прокуратури, ані заступники керівника не мають ані групи інвалідності, ані пенсій за вислугою років, ані будь-яких інших пільг. 

Про це КВ дізналася з повідомлення Київської міської прокуратури.

Згідно повідомлення, штатна чисельність прокурорів Київської міської прокуратури – це апарат та 10 окружних прокуратур – 696 працівників. На цей час документи про наявність статусу особи з інвалідністю надали 20 прокурорів, що становить 2,87% від загальної кількості прокурорів. З них 13 прокурорів мають інвалідність третьої групи, 7 прокурорів – інвалідність другої групи. Загалом з 20 осіб з інвалідністю 5 є інвалідами дитинства (один чоловік та четверо жінок).

Повідомляється, що у 2024 році інвалідність оформила одна людина, у 2023 році – так само один працівник, у 2022 році – двоє людей. Решта прокурорів оформили інвалідність до 2022 року.

При цьому, “ані в.о. керівника Київської міської прокуратури, ані заступники керівника не мають ані групи інвалідності, ані пенсій за вислугою років, ані будь-яких інших пільг. Також не мають груп інвалідності начальники управлінь та їх заступники. Серед начальників відділів є один працівник, який має інвалідність третьої групи, пов’язану з протезуванням органу”.

Читайте: Зеленський підписав указ про ліквідацію МСЕК з 31 грудня

В Київській міській прокуратурі відзначають, що “Звісно ми не можемо оприлюднювати діагнози працівників, однак зазначимо, що серед прокурорів, які мають інвалідність, підставами для її оформлення стали переважно онкологічні захворювання, зокрема видалення щитовидної залози, а також діабет. Зібрану інформацію з підтверджуючими документами ми передали до Офісу Генерального прокурора у межах службового розслідування, яке призначено Генеральним прокурором”.

Як інформувала КВ, 22 жовтня 2024 року РНБО під головуванням Президента України Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію з МСЕК та зловживаннями з боку посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності.

Скандал спалахнув після того, як журналісти оприлюднили дані про те, що в прокуратурі катьма керівного складу в Хмельницткій області мають висновки МСЕК про другу групу інвалідності. 

Читайте: Генпрокурор Костін подав у відставку після скандалів з МСЕК та масовою “інвалідністю” прокурорів

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4