У справі нафтопроводу “Самара-Західний напрямок” оголосили підозри Медведчуку та його спільникам

У справі нафтопроводу "Самара-Західний напрямок" оголосили підозри Медведчуку та його спільникам

Служба безпеки України (СБУ) та НАБУ зібрали доказову базу у справі нафтопроводу “Самара-Західний напрямок” і повідомили про підозру Медведчуку та чотирьом представникам колишнього топменеджменту “Прикарпатзахідтрансу”. Фігурантам інкримінують незаконну приватизацію та управління державним нафтопроводом. 

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Служби безпеки України (СБУ).

“СБУ та НАБУ зібрали масштабну доказову базу, яка доводить незаконність приватизації державного нафтопроводу “Самара-Західний напрямок” у 2015 році”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підозра оголошена за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 384 (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (організація набуття, володіння та використання коштів, внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинені організованою групою та в особливо великому розмірі).

Згідно з повідомленням, організатором схеми із незаконної приватизації виступив підозрюваний СБУ у державній зраді екснардеп Віктор Медведчук. 

“Відповідно до наявних даних він почав її реалізацію у 2015 році і діяв у чіткій координації з тодішнім вищим політичним керівництвом України та рф. До схеми Медведчук залучив третіх осіб, які у подальшому отримали керівні посади на підприємстві, що “приватизувало” вказаний нафтопровід”, – зауважили в дописі.

Як зазначили у спецслужбі, Україна через суди доводила своє право на володіння нафтопродуктопроводом “Самара-Західний напрямок”, який після розпаду СРСР залишився у власності росії, з 2005 року. У 2014-2015 роках це право підтвердили Апеляційний і Вищий господарський суди. 

“Медведчуку вдалося скасувати це рішення через Рівненський господарчий суд і оформити продаж нафтопродуктопроводу швейцарській компанії, яку фактично контролювали учасники схеми. Після заволодіння «трубою» Медведчук та його спільники забезпечили її функціонування через підприємство “Прикарпатзахідтранс”, а отримані прибутки виводили на рахунки афілійованих зарубіжних компаній та розподіляли між собою”, – додали у повідомленні.

З травня 2019 року прокачування дизеля через нафтопровід було заблоковано. У січні 2024 року Верховний суд України остаточно визнав українську частину нафтопроводу державною власністю.

Наразі досудове розслідування триває. Проводиться комплекс заходів для притягнення підозрюваних, які знаходяться за кордоном, до відповідальності.

У справі нафтопроводу "Самара-Західний напрямок" оголосили підозри Медведчуку та його спільникам

Нагадаємо, у травні 2022 року затриманий за підозрою у держзраді Віктор Медведчук дав покази СБУ. Серед іншого він розповів про процес виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” 

Читайте: Медведчук дав покази щодо виведення з держвласності нафтопроводу і свою версію про роль Порошенка

Як інформувала КВ, у червні 2022 року матеріали справи Медведчука було передано до суду. Санкція інкримінованих йому статей передбачала покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.

Читайте: Справа Медведчука: йому загрожує до 15 років в’язниці з конфіскацією майна 

21 вересня 2022 року Україна провела обмін військовополоненими. На Батьківщину вдалося повернути 215 людей, серед яких 124 офіцери. Натомість ми “віддали” росії 55 російських полонених та екснардепа Віктора Медведчука. 

Читайте: Україна повернула додому 215 військовополонених, з яких 108 бійці полку “Азов” – Зеленський

Фото: УП

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4