Столичні правоохоронці разом з чеськими колегами затримали учасників ОПГ, які ошукали громадян ЄС на мільйони гривень (відео)

Столичні правоохоронці разом з чеськими колегами затримали учасників ОПГ, які ошукали громадян ЄС на мільйони гривень (відео)

Столичні правоохоронці спільно з чеськими колегами викрили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з рахунків громадян Чехії, Польщі й інших країн ЄС. Зловмисники, використовуючи “сall-центри” у столиці, дурили людей на чеських торговельних інтернет-майданчиках. Для крадіжки коштів діяли методом “фішингу”. За даними поліції, з лютого 2023 року таким чином шахраї могли отримати майже 1 млн  доларів прибутків.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Офісу генерального прокурора та інформації ГУ Нацполіції.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що спецоперацію по затриманню учасників злочинної організації було проведено в межах міжнародного співробітництва українських правоохоронців  з Національною агенцією по боротьбі з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю поліції Чеської Республіки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з повідомленням, слідство встановило, що група злочинців діяла на території України з 2021 року. Її учасники використовували “фішинг” та привласнювали кошти з рахунків громадян Чехії, Польщі й інших країн ЄС.

“З метою масштабування злочинної діяльності та конспірації організатори залучали учасників найчисельнішої низової ланки – “воркерів” через закритий Телеграм-канал. Своїх жертв обирали на чеських торговельних інтернет-майданчиках”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Як повідомили в Нацполіції, “із ввикористанням методів соціальної інженерії та заздалегідь розробленим “сценаріям спілкування”, аферисти переконували своїх співрозмовників перейти за фішинговими посиланнями для оплати товарів чи послуг”. Після того, як люди вводили платіжні дані, інформація ставала відомою фігурантам. Організували фішингові “сall-центри” зловмисники на території столиці.

У поліції зауважили, що злочинці ошували десятки іноземців на майже 2 млн чеських крон, що в еквіваленті складає майже 3 млн гривень. Остаточна сума збитків встановлюється, але у правоохоронців є вагомі підстави вважати, що вона сягає десятки мільйонів гривень.

У Генпрокуратурі зазначили, що тільки з лютого 2023 року злочинці використовуючи різні платіжні системи, криптогаманці та незаконні обмінні пункти отримали майже 1 млн доларів “прибутків”.

27 вересня 2023 року українськими правоохоронцями спільно з колегами з Чеської Республіки проведено 29 одночасних обшуків в офісах та за адресами проживання учасників схеми у Києві, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській та Чернігівській областях, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, 6 автомобілів, 75 тис. доларів та інші речові докази.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури трьом організаторам та п’ятьом виконавцям повідомлено про підозру в участі у злочинній організації та шахрайстві (ч. 4 ст. 190, ч. 1, ч. 2 ст. 255 КК України).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Тривають заходи щодо встановлення інших учасників угруповання для притягнення їх до відповідальності.

Нагадаємо, у Печерському районі столиці поліцейські викрили шахрайський call-центр, працівники якого дурили громадян, пропонуючи інвестиції у неіснуючі проєкти. За попередніми підрахунками, зловмисники завдали збитків потерпілим на понад 1 млн гривень.

Читайте: У столиці судитимуть 16 учасників злочинної організації, які ошукали 63 громадян, обіцяючи роботу в Європі

Фото:  Нацполіця, ОГП

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4