Борги у спадок: що потрібно знати у разі підписання Президентом Закону про відновлення кредитування

Роман Титикало
Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

На початку липня Верховною Радою України було ухвалено законопроект №6027-д. У разі набрання законом чинності, зміни торкнуться як фінустанов, так і позичальників.

Відповідно до нововведень банкам дозволять міняти ставку кредитування протягом дії кредитного договору. Щоправда, банк буде зобов’язаний дати позичальнику 30 днів на роздуми: погодитися з новим відсотком або ж виплатити всю суму боргу за старою ставкою і закрити договір. Якщо обраний другий варіант – на виплату дадуть ще 30 днів. Варто відзначити, що максимум, на який може зрости ставка, повинен бути зазначений при укладенні договору.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що ж до позичальників, то за новими правилами, якщо останній повернути борг банку не в змозі, обов’язок прикладатиметься на поручителя, навіть якщо закінчився термін давності, або умови кредиту були змінені без повідомлення про це поручителя.

Крім того, існуючий кредитний борг переходитиме у спадок родичам. Наступники померлого позичальника будуть зобов’язані повідомити банку про вступ в спадщину протягом 6 місяців (раніше 12-ти) та переоформити кредит на себе, сплачуючи його і далі за графіком або ж виплатити відразу. Наприклад, якщо особа мала необачність вступити у спадок та отримати майно з певним борговим спадком, вона матиме оформити свідоцтво на спадщину та надати можливість банку провести стягнення на свою користь. У разі відмови погасити борг кредитор матиме право звернутись до суду для арешту майна, яке було отримано за спадщиною.

Читайте: Роман Титикало: “Регіон розвивається хаотично через відсутність співпраці області та Києва”

Варто зазначити, що Закон складений за принципом “зворотної дії”, про що і йде мова у прикінцевих положеннях. Він застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію, а також до відносин, що виникли до введення його в дію та продовжують існувати після введення його в дію. Іншими словами, нововведення будуть розповсюджуватися і на кредити видані раніше 2018 року.

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро “Титикало та партнери”, депутат Київської обласної ради

KиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4