“Дорогожичі” чи “Бабин яр”: перейменування, як спосіб знецінення трагедії?

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Київ вже декілька років проходить через чисельні перейменування. Здебільшого перейменовують ті об’єкти, назва яких має комуністичний або імперський бекграунд. Це і станції метро, і площі, вулиці. Але зараз місто зіштовхнулось зі спробою перейменувати об’єкт, що носить ім’я історичної місцевості. Щоправда, нова назва, якщо її приймуть, також буде мати історичне обгрунтування. Але не все так просто.

Меморіальний центр Голокосту “Бабин яр” запропонував владі та громаді Києва перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин яр”. Після цього громадськість столиці розкололась на тих, хто:

  • вважає таке перейменування доцільним;

  • проти зміни назви станції метро;

  • не бачить різниці, як буде називатись станція. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Аргументи прибічників перейменування очевидні. У Бабиному яру відбулось масове вбивство тисяч мешканців Києва, здебільшого – євреїв. Це велика трагедія, яка довгий час приховувалась тоталітарним радянським режимом, і про яку, без жодного сумніву, необхідно знати і пам’ятати.

Буває, наводять аргумент, що ця місцевість завжди називалась Бабиним яром. Справді, її так називали, але й Дорогожичи – історична назва, до того ж старіша на півтисячі років. 

Втім, постає питання, чи допоможе таке перейменування увіковічнити пам’ять про масові вбивства у Бабиному яру? 

Маю з цього приводу великі сумніви. Постійне повторення топоніму “Бабин яр” призведе до того, що люди навіть не будуть замислюватись, про що йде мова. Для них це буде просто чергова з десятків станцій київського метрополітену, ну й певна територія навколо неї. 

Пригадайте, чи багато людей знало, на честь кого названі вулиці Якіра чи Косіора перед перейменуванням? Максимум, що відповіла б більшість киян – це “комуністичні діячі”.

Багато хто справді знає про цю трагедію. Багато в кого з киян там загинули рідні. Як думаєте, їм приємно буде кожного разу чути назву “Бабин яр” – місце, де загинули їх бабусі чи дідусі?

Трагедію не можна замовчувати. Але так само не можна знецінювати її, перейменувавши станцію метро, після чого словосполучення “Бабин яр” стане в один ряд із “Почайною” чи “Осокорками”.

Читайте: В Киеве определились с лучшим проектом Мемориального центра Холокоста “Бабий Яр” (фото)

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4