Справедлива перемога в Бородянці

Константин Бедовой
Константин Бедовой

Председатель Киевской областной организации Общественно-политического движения Валентина Наливайченко "Справедливость"

Жителі селища Бородянка на Київщині з великою радістю сприйняли новину про те, що  приватне підприємство “Індастріалбуд”, пов’язане зі шкідливим виробництвом порошкових фарб (ТМ “ЛАКОВЕР”), що несло хімічну загрозу для мешканців, які живуть поряд з цим підприємством, скасовує рішення про облаштування виробничих ліній та припиняє наміри щодо здійснення своєї господарської діяльності.

На мою думку, переможний результат, який було досягнуто – це перш за все – заслуга ініціативних, небайдужих жителів Бородянки, прихильників Руху Наливайченка “Справедливість” – керівника формування з охорони громадського порядку і державного кордону Олександра Марініча та активіста Романа Шнуренка.

Справедлива перемога в Бородянці

Ці представники громади ще на початку червня цього року звернулись до мене, як керівника парторганізації, з офіційним листом про надання правової допомоги у питаннях боротьби мешканців з незаконними діями влади щодо розміщення шкідливого для здоров’я підприємства.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ранньої весни ситуація з цього питання була кричуща і загрозлива. З порушенням норм діючого законодавства, без громадських слухань, необхідних висновків та дозволів міністерства екології, облдержадміністрації та інших установ, місцева влада Бородянки незаконно надала дозволи цьому підприємству на розробку проектів землеустрою для відведення земельних ділянок в оренду, а як виявилось по факту — для розміщення небезпечного підприємства хімічної промисловості.

На мирну акцію протесту, щоб підсилити вимоги громади, вийшли й представники Руху В. Наливайченка “Справедливість”. Ми провели  її ще влітку, спільно з ініціаторами та небайдужими жителями селища. Всі разом навідались на сесію селищної ради, де окремі депутати і місцева приватна охоронна фірма всіляко намагались цьому перешкодити.

Справедлива перемога в Бородянці

Те, що лише спільними зусиллями, після численних зустрічей, листів, запитів, консультацій і юридичного тиску з залученням представників громади  Олександра Марініча та Романа Шнуренко було включено в роботу комісії на чолі з головою Бородянської районної державної адміністрації О. Янковим щодо вивчення зазначеної проблематики. Члени комісії у ході робочих зустрічей в червні місяці з керівництвом ПП “Індастріалбуд” на власні очі побачили шкідливе виробництво вже в дії.

Мало того, що воно знаходилось в межах населеного пункту, без необхідних погоджень створюючи по суті жахливе екологічне забруднення населеного пункту, так ще й працювало з рядом порушень законодавства – підключились незаконно до комунікацій, захопили шахрайським шляхом під’їзну дорогу, частину земельних ділянок жителів, з залученням “тітушок” перешкоджали доступу до власних городів мешканцям селища.

Один з місцевих активістів Роман Шнуренко постраждав від незаконних маніпуляцій влади з землею.

Ось, що він мені розповів: “У моєї родини, яка має город по сусідству з виробництвом, відібрали шмат землі та можливість доступу до решти ділянки. Власники підприємства розмістили металевий паркан, де підпільно виробляли шкідливі порошкові фарби, просто захопивши частину під’їздної дороги без жодних документів та дозволів на це. Ми були змушені до свого городу їхати через кладовище!”.

Справедлива перемога в Бородянці

Я впевнений, що активність громади, численні відповіді з міністерств і відомств на наші спільні запити та скарги стали каталізатором подальших кадрових змін в районі. Вже на початку липня Указом Президента було призначено нового очільника Бородянської райдержадміністрації Андрія Анісімова.

В жовтні новопризначений Голова Бородянської РДА Андрій Анісімов та голова Бородянської районної ради Георгій Єрко провели зустріч з активістами громади для обговорення колективних звернень, що подавались від імені громади Романом Шнуренком та Олександром Марінічем стосовно проблематики незаконної діяльності ПП “Індастріалбуд” та пов’язаної з екологічними наслідками, адже в процесі виробництва в навколишнє середовище виділяються небезпечні речовини.

Але на той час все це закінчувалось лише зустрічами, розмовами, спільними нарадами, вказівками з гори і безкінечними відписками. Тож ми вирішили діяти радикальніше.

Активісти звернулись до обласної прокуратури зі скаргами на численні порушення місцевої влади. Але прокуратура відмовлялась їх помічати!

В результаті було подано відповідні заяви про злочин та в судовому порядку порушено відразу дві кримінальні справи.

Перша – стосується незаконних дій місцевих посадовців щодо розміщення шкідливого виробництва в межах населеного пункту.

Друга – проти посадовців селищної ради: спеціаліста 1-ї категорії селищної ради, землевпорядника, голови постійної бюджетної комісії (депутата), секретаря селищної ради, голови постійної комісії з регулювання земельних відносин (депутата) та голови селищної ради – як стійкої організованої злочинної групи, яка, користуючись службовим становищем, організувала схему та здійснила незаконну передачу в оренду цінних земель сільськогосподарського призначення площею понад 2,15 га строком на 49 років для розміщення безпосередньо шкідливого виробництва (тобто для використання не за призначенням).

Чиновникам було “наплювати” на те, що це категорія особливо цінних земель, погодження на вилучення і на подальше використання яких дає виключно Верховна Рада України! Вони самостійно все вирішили.

Звичайно, юристи чиновників всіляко маніпулювали термінами та “пудрили мізки” громаді, мовляв, надали дозволи на те, а не на інше.

Проте, вся правда вже лягла в основу кримінальних проваджень,” – вважають ініціатори – активісти Олександр Марініч та Роман Шнуренко.

На моє глибоке переконання результатом такого тиску громади, та активістів, а також внаслідок  кримінальних розслідувань – активістами було отримано лист від Бородянської райдержадміністрації за підписом голови Анісімова №02-17-366, яким керівник ставить до відома Київську обласну державну адміністрацію, що ПП “Індастріалбуд” скасовує своє рішення про облаштування виробничих ліній з виготування порошкової фарби та запевнення, що станом на кінець 2017 року жодних дій по виробництву чи будь-якій іншій господарській діяльності підприємством не ведеться.

Справедлива перемога в Бородянці

Це фактично перемога! Перемога Олександра Марініча та Романа Шнуренка – стійких і непохитних представників громади, перемога місцевих активістів і прихильників, перемога всієї команди Київської обласної парторганізації Руху В. Наливайченка “Справедливість”.

Розумію, що всі ми разом “дотисли” представників ПП “Індастріалбуд”, адже вони навіть прибрали незаконно встановлений паркан, повернули містянам дорогу, частину земельних наділів, а Роману Шнуренку – його землю. Тепер ми вийшли на новий рівень співпраці з громадою.

Наш партійний осередок в Бородянці отримав новий поштовх розвитку, громада бачить реальні результати роботи, посадовці почали задумуватись.

Перед нами стоять нові завдання – довести до логічного кінця порушені кримінальні справи проти чиновників, щоб кожен отримав Справедливу юридичну оцінку своїм діянням.

Я впевнений в тому, що перемога прихильників Руху “Справедливість” стала поштовхом для рішучих дій  і в інших невирішених питаннях, адже місцева влада та правоохоронні органи Бородянки продовжують діяти всупереч інтересам громадян.

Ми переконані, що тільки виведення темних справ містечкових посадовців та несумлінних підприємців на загальний огляд із освітленням у ЗМІ, залученням керівників вищої ланки та громадського активу дає можливість зруйнувати кругову поруку та бездіяльність органів місцевого самоврядування.

Константин Бедовой ,председатель Киевской областной организации общественно-политического движения Валентина Наливайченко “Справедливость”

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4