За чотири роки Київ зміг увійти у сотню найрозумніших міст світу

Юрій Назаров
Юрій Назаров

Голова SmartCity.UA, Голова комітету Smart City громадської ради при Міністерстві Цифровізації України

У 2019 році Київ посів 92-ге місце у рейтингу найбільш технологічних міст світу. Результати виявило спільне дослідження Обсерваторії Smart City Центру світової конкурентоспроможності IMD і Сінгапурського університету технологій та дизайну. Місце у сотні кращих українська столиця досягла менше ніж за п’ять років, відколи почала розвивати smart city технології.

За чотири роки Київ зміг увійти у сотню найрозумніших міст світу

За чотири роки Київ з нуля створив необхідну ІТ-інфраструктуру та першим в Україні запустив низку електронних сервісів для містян. Ми проклали більше 1200 кілометрів оптоволоконної мережі, комп’ютеризували соціальні об’єкти та встановили більше 7000 камер відеоспостереження. З допомогою сучасних технологій ми вдосконалюємо  безпеку, транспорт та послуги в місті. Інновації допомагають робити діяльність влади більш ефективною та прозорою і дають інструмент впливу жителів Києва на його розвиток.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Всього в Києві налічується більше 40 smart city-проектів у напрямках прозорості діяльності влади, електронної демократії, безпеки, ЖКГ та транспорту. Вперше в Україні у 2019 році саме Київ запустив додаток Kyiv Smart City – втілення концепції “місто у смартфоні”. Мобільний додаток розробили ІТ-спеціалісти Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА з метою об’єднати усі міські послуги на одній платформі та зробити їх використання доступним з допомогою смартфону.

Читайте: Киев есть в смартфонах уже более 100 тысяч пользователей. Как он работает

Завдяки розвитку е-напрямку в діяльності влади було введено електронний документообіг, який забезпечив швидку взаємодію між підрозділами та підприємствами КМДА та зекономив тони паперу для друку документів. У сфері е-демократії Київ першим в Україні започаткував Громадський бюджет, завдяки якому перемогло більше 1300 проектів розвитку міста. 

Завдяки інноваційним технологіям у напрямку безпеки Київ увійшов до 50 міст, найбільш покритих камерами відеоспостереження. Відеонагляд допоміг правоохоронцям знизити рівень злочинів у місцях, де встановлені камери. Якщо у 2016 році скоювалося в середньому 17 грабежів на добу, то у 2019 – вже 5. 

Читайте: Киев опередил Рим по количеству камер слежения на 1000 жителей

Житлово-комунальне господарство міста теж використовує smart city-інструменти: кияни сплачують за комунальні послуги онлайн та можуть відслідкувати за роботою комунальної техніки в режимі реального часу. Найбільший вплив е-технологій відчуває система громадського транспорту. Більше 1300 автобусів, тролейбусів та трамваїв оснащено GPS-трекерами для моніторингу їх руху. Щодня кияни більше 300 тисяч разів користуються е-квитком, щоб без черг та готівки користуватися будь-яким видом громадського транспорту.

У 2020 році столиця продовжить розвивати напрямок smart city. Київ використовує можливості Big data, штучного інтелекту і Blockhain технології для створення комфортного міського середовища. Також серед наших пріоритетів вдосконалення міста у смартфоні. Додаток Kyiv Smart City поповниться новими розділами та сервісами: е-демократія, медицина, 1551, дитячий садочок, домашні улюбленці та інші.

Читайте: Для улучшения жизни киевлян IT-департамент КГГА намерен внедрять искусственный интеллект

Юрий Назаров, директор Департамента информационно-коммуникационных технологий КГГА, секретарь экспертного совета инициативы “Kyiv Smart City”

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4