Десять фактів про РРО, які варто знати ФОПам

Десять фактів про РРО, які варто знати ФОПам

З жовтня 2020 року фізичні особи – підприємці (ФОП) повинні виконувати прийняті восени 2019 року норми щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Законодавці та представники виконавчої влади очікують, що саме це дозволить вивести з тіні розрахунки у сфері торгівлі та послуг. А підприємці і досі впевнені, що впровадження РРО згубно вплине на їх бізнес. У зв’язку з цим KV поцікавилася у в.о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Київській області Ореста Вітика (на фото), які новації очікують ФОПів – платників єдиного податку – при застосуванні РРО.

Факт перший

Орест Вітик: Платники єдиного податку І групи, як і раніше, не будуть застосовувати РРО (пункт 296.10 статті 296 нової редакції Податкового кодексу України).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Факт другий

Орест Вітик: З 1 жовтня 2020 року і до 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не будуть застосовувати платники єдиного податку ІІ-ІV груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Виключення ті, які здійснюють:

1. Реалізацію:

  • товарів (надання послуг) через мережу інтернет;

  • технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

  • лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

  • текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабміном.

  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

2. Діяльність:

У разі перевищення обсягу доходу платника єдиного податку ІІ-ІV груп 1 млн гривень застосування РРО та/або програмного РРО є обов’язковим і розпочинається з першого числа місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

Якщо обсяг доходу ФОП перевищив у календарному році 1 млн гривень, але розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) здійснюються ним у безготівковій формі (перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки) РРО не застосовується. 

Факт третій

Орест Вітик: Починаючи з 1 січня 2021 року РРО мають застосовувати всі платники єдиного податку ІІ-ІV груп.

Факт четвертий

Орест Вітик: Застосування РРО самозайнятими особами не передбачено.

Факт п’ятий 

Орест Вітик: Закон зобов’язує контролюючий орган – Державну податкову службу (ДПС) – забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки завантаження самої програми, але і її підтримка.

Президент України указом від 17.10.2019 року № 761/2019 зобов’язав Кабмін з 1 січня 2020 року дати можливість платникам податків тестувати безкоштовне програмне забезпечення.

Безкоштовний софт для програмних реєстраторів розрахункових операцій розроблено Державною податковою службою спільно з BRDO та Fintellect. З 9 січня поточного року всі бажаючі можуть долучитися до його тестування.

Ми очікуємо, що тестове використання програмних РРО дасть змогу підприємцям та уряду ознайомитись з його перевагами та недоліками.

Зауваження та пропозиції до програмного рішення, отримані Кабміном від підприємців в результаті тестування, будуть враховані для удосконалення системи.

Ми докладаємо всіх зусиль, щоб програмні РРО зробили більш комфортними умови ведення бізнесу в Україні, були дешевшими, швидшими та простішими.

Факт шостий

Орест Вітик: Бізнес зможе використовувати як безкоштовне програмне рішення від ДПС, так і альтернативні програми, розроблені іншими компаніями чи власними силами.

Будь-який суб’єкт господарювання, при бажанні, зможе розробити ІТ-продукт, що відповідатиме всім вимогам до програмних РРО. Ці вимоги мають бути найближчим часом затверджені Мінфіном.

Розробка не потребуватиме сертифікації, технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей. Достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі й надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, у тому числі в електронному форматі.

Факт сьомий

Орест Вітик: Нові закони про РРО надають можливість використовувати замість традиційних (класичних) РРО спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Це означає, що таку програму можна встановити на будь-який гаджет: смартфон, планшет, комп’ютер.

Зараз створено додаток, який доступний для тестування на всіх смартфонах та планшетах із операційними системами Android та iOS.

На сайті Кабінета Міністрів розміщено необхідну інформацію для запису на тестування програмного РРО. Пропозиції та зауваження можна надіслати безпосередньо через додаток “пРРОсто”.

Факт восьмий

Орест Вітик: Якщо суб’єкт господарювання має бажання продовжувати використовувати традиційний касовий апарат, то може це робити, принаймні, до закінчення строку його служби.

Факт дев’ятий 

Орест Вітик: Розширення сфери застосування РРО ініційовано урядом з метою розширення обсягів “білої” та зменшення необлікованої “сірої” економіки.

Обсяги розрахунків можуть збільшитись у значній мірі, а їхнє зростання залежить від сумлінності платників податків. Ми очікуємо на зростання обсягів надходжень, адже декларування готівкових коштів через РРО та програмне РРО стане більш прозорим за рахунок фіскалізації чеків та розширення кола суб’єктів господарювання, яким необхідно реєструвати розрахункові операції.

Факт десятий 

Орест Вітик: Розширення сфери застосування РРО забезпечить чесну конкуренцію товарів вітчизняного виробництва та імпортованих. А також захистить громадян від недоброякісного та контрафактного товару.

Справка KV: Новації щодо розширення сфери застосування РРО впроваджуються в дію законами Украины № 128-IX “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг” та 129-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг”.

Обидва закони були прийняті 20 вересня 2019 року. Вони набирають чинності з 19 квітня 2020 року, за виключенням деяких положень.

Раніше KV повідомляла, що підприємці неодноразово виступали з протестами проти цих законів. Зокрема акції проходили 4 та 10 листопада. Також лунали звинувачення на адресу Офісу Президента щодо маніпуляцій при обговоренні законопроектів, що стосуються ФОП.

Читайте: Зеленский подписал два скандальных закона, против которых протестовали ФЛП

Фото: ГУ Державної податкової служби у Київській області

КиевVласть

Автор:
Настя Недашківська
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4