Кадрові рішення: Олексій Король пішов з посади керівника КО “Київзеленбуд”

Кадрові рішення: Олексій Король пішов з посади керівника КО “Київзеленбуд”

У Київзеленбуді зміниться генеральний директор – своє крісло покинув багаторічний очільник КО Олексій Король. Замість Короля керувати комунальним підприємством, що об’єднує 10 районних підприємств з утримання зелених насаджень та 3 лісопаркових господарства буде нова людина, яку зараз підшукують. Олексій Король, чиє ім’я у киян міцно асоціюється з “Зеленбудом” вже незабаром може з’явитися у владних колах у новому амплуа.


Про це KВ стало відомо з розпорядження №673 Київського міського голови Віталія Кличка.

“Звільнити Короля Олексія Валентиновича з посади генерального директора Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених надсаджень міста Києва “Київзеленбуд” 31 липня 2023 року за угодою сторін”, – йдеться у документі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Київзеленбуд” – це одне з найбільш важливих для мера столиці Віталія Кличка комунальних підприємств, яке займається створенням нових парків і скверів, їх ремонтами та реконструкціями тощо. Як писала KВ, Віталій Кличко любить піаритися на парках і неодноразово називав нові парки міста одним з своїх найбільших досягнень на посаді очільника міста. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Загалом до складу об’єднання входять 10 районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень та 3 лісопаркові господарства, всього штатна чисельність – 2700 працівників. На утриманні підприємства 128 парків та 618 скверів, 31,6 тис.га міських лісів. Тобто майже половина території столиці.

Король

Олексій Король очолив Київзеленбуд у липні 2019 року після скандального звільнення попередньої керівниці Наталії Бєлоусової. 

За цей час із людини з орбіти депутата Київради Дмитра Білоцерковця він став зближуватися з тодішнім першим заступником голови КМДА Олексієм Кулебою, який наразі є заступником голови Офісу Президента України. 

Кадрові рішення: Олексій Король пішов з посади керівника КО “Київзеленбуд”

На фото: Олексій Король у кріслі очільника КО


Після майже півтора річного виконання обов’язків гендиректора у грудні 2020 року за результатами конкурсного відбору Олексій Король був призначений гендиректором без приставки в.о. 

Серед скандалів за цей час, які пов’язані з Киїзеленбудом, можна  виділити часті звинувачення зеленбудівців у зайвому видаленні дерев або проведенні неякісної їх обрізки, “золотій” обробці міста від карантинних бур’янів, низькоякісних клумбах з чорнобривців, а також перманентні кримінальні провадження. 

Читайте: “Киевзеленстрой” начал реконструкцию парка “Орленок” та “Тропу здоровья” в Парке партизанской славы уже разрушили, но проводить капремонт не спешат


Критикували Короля, як в принципі і чи не кожного очільника КО, за варварські обрізки, нехтування збереженням зелених зон під час реконструкцій середмістя. Наприклад, у пабліках громадських активістів можна знайти закиди про те, що Зеленбуд нічого не зробив, для того щоб зберегти кореневу систему дерев під час ремонту Золотоворітської вулиці. 

В пам’яті киян і задовгі реконструкції парків і закиди в бік “Київзелебуду” щодо дорогих проєктів для столичного бюджету. 

Читайте: Стоимость реконструкции столичного парка “Оболонь” перевалила за 170 млн гривен и это не предел


Разом з тим, за час Короля, у Київзеленбуду зявилося чимало нових прихильників, зокрема, й серед активістів. Йому ставлять в заслугу те, що на посаді генерального директора КО “Київзеленбуд” він домігся створення багатьох нових парків і скверів і навіть врятував деякі ділянки від потенційної забудови.

Так, за даними “Київзеленбуд” за 4 роки їх було створено та оновлено понад 200 (парки Наталки, Совки, Партизанської слави, Прибережений, Відрадний, Маріїнський, Тельбін, Перемоги, Веселка, Куренівський, Троєщина, Привокзальний, Сирецький, Володимирська гірка, Пуща Водиця, Орлятко, Рильського, Лебедине, фонтан у Наводницькому парку та ін.). 

Також ті, хто вважає Короля ефективним менеджером, хвалили його за збільшення висадки нових дерев та кущів, в тому числі, й згадуючи лавандове поле, алею гортензій, декоративні луки, оновлені вуличні насадження (більше 40 тис дерев і 300 тис кущів). 

Кадрові рішення: Олексій Король пішов з посади керівника КО “Київзеленбуд”

На фото: Сквер на розі Рейтарської та Стрілецької, зроблений за ці роки


Самі “Київзеленбудівці” зазначають, що також було придбано нове обладнання для аналізу стану дерев (імпульсний томограф) і розроблені правила догляду за кроною дерев, якими скасовано проведення омолоджувальної обрізки та запровадження ряд інновацій. 

У інтерв’ю KВ, Олексій Король також наголошував, що проводилися систематичні навчання персоналу, в т.ч. у європейських арбористів і впроваджувалася відкритість КП до киян через залучення громадськості до обговорення концепції нових та ремонту існуючих парків і скверів. 

Читайте:  “Догляд за зеленим Києвом є частиною нашого фронту”, – очільник “Київзеленбуду” Олексій Король


За його словами, “Київзеленбуд” останнім часом продемонстрував рух уперед і робив усе, щоб відійти від реноме, створеного підприємству попередніми керівниками. 

Читайте: НАБУ і САП передали до суду справу щодо розкрадання 115 млн гривень на закупівлях “Київзеленбуду”


Джерела твердять


Наразі невідомо, що стало справжньою причиною звільнення Короля. Джерела KВ у кулуарах КМДА повідомляють, що заява Короля була написана за тиждень до звільнення і стала сюрпризом для багатьох. 

“Можливо, як це часто буває, посаду у Зеленбуді продали політичним партнерам, або здійснили обмін на щось більш цікаве. Або сам Король змучився від політичних ігор”, – припускає джерело.

Також за політичними плітками Олексій Король незабаром знову з’явиться у владних колах, існує припущення, що він може посісти місце очільника Департаменту екології та природних ресурсів. 

За іншими припущеннями, він може проявитися в лавах Держаудитслужби. Інформація буде перевірятися KВ.

Натомість тимчасовим очільником Київзеленбуду, скоріш за все, стане Вікторія Середіна, заступниця гендиректора з питань капітальних вкладень.  Але чи довго вона буде очолювати КО невідомо. Джерела KВ стверджують, що нині в адміністрації Кличка йде активний пошук на вакантну посаду. 

Колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4