На цивільний захист в столиці передбачили більше часу та грошей

На цивільний захист в столиці передбачили більше часу та грошей

Київрада внесла зміни до Міської цільової програми цивільного захисту на 2020-2022 роки, продовживши її дію ще на один рік. Це було зроблено тому, що в Київській міськдержадміністрації (КМДА) вчасно не впорались з відповідними завданнями. Мабуть, саме за це чиновникам пообіцяли надати більше грошей з столичного бюджету в 2023 році – 1,32 млрд гривень. Переважну більшість цього фінансування – близько 844 млн гривень – столична влада має намір витратити в наступному році на модернізацію приміщень, у яких на випадок надзвичайних ситуацій буде зберігатися резерв продуктів харчування для містян, а також на закупівлю безпосередньо самої їжі та непродовольчих товарів. 

Як стало відомо KВ, 8 вересня 2022 року Київрада внесли зміни до Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2022 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згадана програма була затверджена рішенням Київради від №451/8024 від 12 грудня 2019 року. Відповідно до прийнятих змін, депутати формально затвердили нового відповідального виконавця програми (замість управління цивільного захисту КГГА ним став Департамент муніципальної безпеки КМДА, який було створено в 2020 році в результаті реорганізації вказаного управління. – КВ), зменшили об’єми її фінансування на 2022 рік (з 234,8 млн гривень до 169,1 млн гривень) та погодили продовження терміну її дії ще на один рік – до кінця 2023 року. 

Відповідно до прийнятого рішення, на реалізацію даної програми в 2023 році з міського бюджету Києва планується виділити 1,32 млрд гривень. У зв’язку з цими змінами загальний кошторис програми має зрости з 680,6 млн гривень до 1,97 млрд гривень. Більшу частину цього фінансування – 1,91 млрд гривень – планується виділити зі столичного бюджету, ще 61,4 млн гривень планується залучити з інших джерел (у тому числі кошти різноманітних підприємств. – KВ).

Таким чином, у 2023 році столична влада планує продовжувати виконувати заходи програми, які були заплановані на 2020-2022 роки, а також займатися новими проєктами. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, протягом наступного року КМДА планує продовжити закупати промислові засоби захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин для непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення (25,8 млн гривень, тут і далі мова йде про фінансування зі столичного бюджету. – KВ); забезпечувати працівників територіальних формувань та спеціалізованих служб захисту промисловими засобами захисту органів дихання та спеціальним захисним одягом (8,8 млн гривень); модернізовувати існуючу систему оповіщення про загрози (168,7 млн гривень); закуповувати аварійно-рятувальні автомобілі та пожежну техніку (65 млн гривень) тощо.

Усі нові заходи програми, які столична влада має намір реалізовувати в 2023 році, були об’єднані в один розділ – “Забезпечення спеціалізованих служб цивільного захисту”. На реалізацію відповідних проєктів зі столичного бюджету планується виділити 861,5 млн гривень. Переважну більшість цього фінансування – 739,3 млн гривень – КМДА планує направити на забезпечення створення запасів продуктів харчування та непродовольчих товарів, які необхідні для життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Серед іншого, столична влада має намір направити 104,3 млн гривень на модернізацію плодоовочевих баз та приміщень комунальних ринків для забезпечення створення резерву продуктів харчування, 8 млн гривень на придбання автомобільних цистерн для забезпечення киян питною водою тощо.

Варто зазначити, що, відповідно до звіту про виконання згаданої програми в 2021 році, на її реалізацію з міського бюджету Києва було витрачено всього лише 112,7 млн гривень із 191,8 млн гривень запланованих. Не набагато кращим був і стан реалізації даної програми у першому півріччі 2022 року. Так, згідно з відповідним звітом, протягом перших шести місяців поточного року КМДА профінансувала зі столичного бюджету виконання заходів на суму лише 43,6 млн гривень при загальному плані на 2022 рік у сумі 223,3 млн гривень. 

Зокрема, через відсутність фінансування столична влада протягом минулого і поточного років не освоїла жодної копійки на будівництві пожежного депо на Троєщині (Деснянський район), про плани створення якого заявляли ще в 2005 році. На реалізацію цього проєкту в 2021-2022 роках програмою було передбачено фінансування в розмірі 60 млн гривень – по 30 млн щорічно. Примітно, що у звіті про виконання програми за перше півріччя 2022 року було вказано, що фінансування даного заходу заплановано на грудень 2022 року. Проте, згідно зі змінами до програми, затвердженими 8 вересня 2022 року, столична влада зняла фінансування з цього будівництва на поточний рік та перенесла його на наступний рік, трохи збільшивши кошторис (у 2023 році на цьому будівництві планується освоїти 34 млн гривень).

Зазначимо, Єдина державна система цивільного захисту – це сукупність державних структур, підприємств, установ й організацій, які забезпечують державну політику в галузі цивільного захисту в мирний час і в особливий період. Відповідно, головною метою згаданої програми є забезпечення належного функціонування усіх цих структур, вирішення завдань щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, мінімізація матеріальних і фінансових втрат від впливу надзвичайної ситуації та економічних затрат у період ліквідації надзвичайної ситуації та її наслідків тощо.

Нагадаємо, у травні 2022 року Київрада визначилась з подальшим функціонуванням муніципальної системи відеоспостереження в період воєнного стану. Відтепер, за рахунок столичного бюджету (на відеоспостереження передбачено витратити 150 млн гривень на 2022 рік) відеокамери будуть встановлювати в Київській області – в тих локаціях, які визначить Головнокомандувач ЗСУ чи СБУ. Також доступ до інформації з цих відеокамер будуть отримувати Офіс Генерального прокурора, Міноборони та військові з деяких структур ЗСУ. Крім того, КП “Інформатика” почне здійснювати аналітику інформації, зафіксованих вуличними камерами відеоспостереження. 

Читайте: Столична влада розширила покриття та функціонал міської системи відеоспостереження

Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КГГА) з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук (на колажі). Діяльність цієї структури з листопада 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4