Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин

В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була спрямована на ремонти покриття трьох вулиць міста. Без конкурсів всі три дорожні замовлення міська рада віддала ТОВ “Лідер Буд”, яке належить бізнесмену вірменського походження Артуру Погосяну. До заснування цього ТОВ підприємець заробляв на замовленнях від Яготинської міськради через ще одну свою компанію з ремонтів доріг. Цікаво, що Артур Погосян далеко не перший представник Вірменії, який здобуває на Київщині підряди на кругленькі суми.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у червні 2024 року Яготинська міська рада і підпорядковані їй підприємства та заклади уклали за результатами публічних закупівель 151 договір загальною ціною 3,53 млн гривень.

Найбільші замовлення

Минулого місяця міська рада Яготина спрямувала понад півмільйона гривень на поточні ремонти покриттів двох вулиць міста – Миколи Міхновського та Сергія Корольова, а також провулку Кобзаря. Ця стаття видатків очолила список найбільших замовлень цього міста в червні поточного року. За умовами відповідних договорів, обране підрядником ТОВ “Лідер Буд” (*) повинно завершити ремонти на вулицях до 1 серпня, а у провулку – до 1 вересня. При цьому за роботи у провулку кошти вже перераховані в повному обсязі. 

Друге місце серед найбільших замовлень Яготина посів договір на постачання електричної енергії, який міське КП “Міськсвітло” підписало з ТОВ “Київська обласна ЕК”. Документ передбачає постачання протягом поточного року 56 761 кВт-годин енергії для функціонування 153 обʼєктів, що знаходяться на балансі замовника (окрім житлових будинків та гуртожитків). Ціна договору прописана в 360 тис. гривень, але вона є оціночною: сторони припускають, що вона може бути скоригована через зміну тарифу або обсягу закупленої електрики в залежності від наявного фінансування.

Третє місце у замовлення Яготинської міськради монтажу та установки в її приміщеннях (вул. Незалежності, 110) системи відеоспостереження за 299,47 тис. гривень. За вказані кошти ТОВ “Хатанет” до серпня поточного року встановлюватиме у будівлі міськради 5 зовнішніх та 13 внутрішніх відеокамер, відеореєстратор та супровідне обладнання.

На четвертій сходинці замовлення майже за 233 тис. гривень КНП “Яготинська центральна міська лікарня” капітального ремонту автомобіля Volkswagen Kombi. Договір на ці роботи, який уклали з підприємцем Артемом Литвиненком, в системі Prozorro не опублікований – про обсяги робіт та терміни дізнатися не вдалося. Однак відомо, що 3 липня всю оплату за капремонт підряднику вже було перераховано.

Останній в ТОП-5 найбільших видатків Яготина договір (ціна – 220,57 тис. гривень) КП “Яготинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” на розробку проєктно-кошторисної документації капремонту свердловини №19 по вул. Петра Болбочана, 4-Б в Яготині. Розробка документації, яка включає збір вихідних даних та затвердження проєкту та кошторису у замовника, повинна бути виконана до 31 серпня 2024 року. Підрядником було обрано столичне ТОВ “Укрбурводпроект”.

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин

Найбільші замовники та підрядники

Протягом червня 2024 року бюджетні покупки Яготина реалізовувалися через 17 замовників – міською радою та її підрозділами, комунальними підприємствами та закладами. Договорів на найбільшу суму – 871 тис. гривень – підписала Яготинська міська рада. Крім ремонтів дорожнього покриття трьох вулиць та монтажу системи відеоспостереження у своїх приміщеннях, рада замовила публікацію свого рішення в газеті “Яготинські вісті”, дрібне канцелярське приладдя та три комп’ютерні мишки.

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин

Замовляли товари, роботи та послуги минулого місяця в Яготині у 79 компаній та ФОПів. Найбільшим підрядником стало ТОВ “Лідер Буд”, з яким міськрада без конкурсів підписала всі три угоди на ремонт дорожнього покриття загальною вартістю понад півмільйона гривень.

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
10 найбільших підрядників Яготина в червні 2024 року

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Лідер Буд” зареєстровано в 2019 році у Борисполі на Київщині. Статутний капітал – 50 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник та керівник – Артур Погосян.

Артур Погосян створив розгалуджену бізнес-мережу дорожніх компаній на Київщині, деякі з яких закрилися (ТОВ “Дорбудсервіс-2015”) або перебувають в процесі закриття (ТОВ “Дорбудсервіс-ДБС”, ТОВ “Автобанбуд”). На сьогодні разом з громадянином Вірменії Петросом Погосяном він володіє ТОВ “Тревел Транзит”, основним видом діяльності якого є надання місць кемпінгами та стоянками для житлових автофургонів і причепів. До 2018 року Артур Погосян був співвласником ТОВ “Дорпроектбудсервіс” (зараз воно належить Петросу Погосяну). Зазначимо, що Артур та Петрос Погосяни мають одне по-батькові – Рубиновичі – та прописані за однією адресою в місті Переяслав.

Згідно з даними Clarity Project, за результатами участі в публічних закупівлях ТОВ “Лідер Буд” підписало 229 договорів майже на 62 млн гривень. Усі ці кошти отримані на виконання робіт в межах Київщині. Найбільший замовник – Яготинська міська рада (укладено 56 угод на 31 млн гривень), для якої ця фірма є найбільшим підрядником. Крім цього, у 2016-2017 роках міськрада Яготина активно замовляла ремонти дорожніх покриттів у ТОВ “Дорпроектбудсервіс”, що раніше належало Артуру Погосяну (укладено 16 угод на 8,36 млн гривень).

Зазначимо, що ТОВ “Лідер Буд” далеко не перша дорожня компанія, яка має успіх серед бюджетних замовників Київської області. Зокрема, на Обухівщині публічні замовлення активно отримує ТОВ “ТРДАТ Груп”, одним із засновників якого є громадянин Вірменії Сержік Варданян. Крім цього, вірмену Фрунзу Мкртчяну належить ТОВ “Ласт Буд Кепітал”, яке отримало в Києві та столичному регіоні замовлень на понад 180 млн гривень.

Нагадаємо, що КВ аналізувала видатки Яготина також за жовтень 2022 року та липень 2023-го. Тоді загальна сума витрат була значно більша, ніж минулого місяця. Так, протягом жовтня міська влада Яготина та підконтрольні їй підприємства і заклади замовили товарів та послуг на 5,42 млн гривень, понад чверть яких спрямували на закупівлю палива для потреб міста. Серед іншого міськрада прикупила тоді більше двох сотень троянд та 241 набір солодощів для наймолодших мешканців.

В липні минулого року міською владою Яготина було зроблено замовлень на 6,74 млн гривень. Найдорожчими покупками тоді стали шість прально-сушильних машин та мобільний шиномонтаж. Також добряче витратилися на ремонт дороги на території центральної лікарні, проєкт майбутнього будівництва укриття для дитсадку та три десятки путівок для оздоровлення місцевої малечі. Серед іншого у профільному комунальному підприємстві вирішили покращити благоустрій міста, закупивши півсотні гранітних лав майже по 6 тис. за одиницю. 

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

Голова Яготинської міськради – Наталія Дзюба (на колажі).

* ТОВ “Лідер Буд” (код ЄДРПОУ: 43345202)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4