На повторних виборах голови Бориспільської територіальної громади 17 січня 2021 року за крісло очільника будуть змагатись 18 кандидатів. Серед них – висуванець від партії “УДАР”, екс-депутат Бориспільської районної ради Володимир Кондратенко. В інтерв’ю КиевVласти він розповів про свою мотивацію, програму, основні проблеми місцевої інфраструктури та те, як він їх збирається вирішити.
KV: Вас було висунуто кандидатом на голову Бориспільської територіальної громади від партії “УДАР Віталія Кличка”. Чому Ви погодились брати участь у цих виборах, чому не брали участь в попередніх?
Володимир Кондратенко: Моя мета – змінити життя людей на сучасне, комфортне, а політика – інструмент для її реалізації̈.
Мені добре відоме життя Бориспільської̈ громади і її мешканців. Протягом останніх 10 років я допомагаю людям як меценат та волонтер. Крім того, з 2006 по 2015 рік я був депутатом районної ради, тому добре знаю проблеми громади. Мені не байдуже, в якому місті, селі та в якому оточенні будуть зростати мої діти, де і з ким вони будуть навчатись і працювати. Тому, коли партія висунула мою кандидатуру на цю посаду, я, розуміючи всю відповідальність, погодився.
KV: Виборча компанія набирає обертів, деякі політичні сили об’єдналися на підтримку певного кандидата й створили меморандум. Ви готові до боротьби?
Володимир Кондатенко: Якщо кандидат впевнений в своїх силах, працював попередні роки чесно та відкрито, вважаю – йому не потрібні меморандуми. Я не належу до жодного олігархічного клану. В разі мого обрання, не буду мати ніяких зовнішніх відпрацювань, впливів та зобов’язань ні перед ким, окрім моїх виборців. Я впевнений в своїх силах, маю великий досвід і бажання зробити життя громади успішним і щасливим, а місто і села комфортними та безпечними для життя. Виконати все що я обіцяю – справа честі!
Все своє свідоме життя я відкрито дивлюсь в очі труднощам та своїм опонентам, борюся з суперниками та працюю з конкурентами. Без певної сили, наполегливості та сумлінної праці не були б можливі мої перемоги у великому спорті та досягнення в бізнесі. Я йду впевненим кроком по цьому складному, і разом з тим, прекрасному життю. Так виховав мене мій батько. Я можу відповісти на будь яке питання. Моя совість чиста.
KV: Розкажіть про себе більш детально.
Володимир Кондратенко: Я народився в простій багатодітній і дуже дружній родині, основа якої – родинні цінності. Любов, повага та відповідальність, успадковані від батьків, є головними і в моїй власній сімїі.
Після закінчення середньої школи, я отримав дві вищі освіти. В 2004 році вступив до Київського славістичного університету та отримав спеціальність “Міжнародні відносини”, в 2013-му закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, за спеціальністю “Державне управління”.
В 2004 році я започаткував свій власний бізнес – ТОВ “УМК”, яке здійснює інвестиційно-житлобудівну діяльність. Ми понад п’ятнадцять років будуємо якісне та зручне житло, розуміючи що люди потребують комфорту та затишку.
В 2006 році мене було обрано депутатом Бориспільської̈ районної̈ ради. До 2015 року я чесно відстоював інтереси жителів Бориспільського району, їх законні права та май̆но.
Багато років свого життя я присвятив спорту, під час чергових зборів я і познайомився з відомим тоді боксером Віталієм Кличко. Виявилось, що у нас багато спільного. Тому з 2010 року, з самого початку створення “УДАРу”, я є членом цієї партії.
В 2015 році в моєму житті сталася трагічна подія: пішов з життя мій батько, а через рік пішов і старший брат. Після чого четверо неповнолітніх дітей залишилися без батька і я мав про них піклуватися. На мене лягла не тільки колосальна моральна, але й матеріальна відповідальність за всю нашу велику родину. Тому, закінчивши свої депутатські повноваження, я з головою поринув у родинні справи. Для мене почався складний етап життя. Але цей етап загартував мене ще більше.
Мою чудову дружину звати Ірина, незабаром ми відсвяткуємо срібне весілля. У нас четверо фантастичних дітей. Для мене моя сім’я – це простір гармонії, любові та підтримки. Це мій всесвіт.
KV: Які найважливіші пункти Вашої програми розвитку Бориспільської ОТГ?
Володимир Кондратенко: Новостворена Бориспільська ОТГ має стати комфортним середовищем для життя, роботи, розвитку та відпочинку. Місцем, де люди можуть проводити час із задоволенням – зустрічатися, обмінюватися та реалізовувати ідеї, приємно відпочивати. Чим вища якість, тим більше можливостей з’являється для розвитку, самовираження та дозвілля.
Для початку потрібно зробити детальний аудит фінансово-господарської діяльності, інвентаризацію земель і комунальної̈ власності. Перевірити ефективність використання коштів та комунального майна громади. Налаштувати служби, підпорядковані мерії, на прозорість роботи і співпрацю з мешканцями, громадами.
Звісно, однією з найбільших проблем Бориспільської ОТГ є електроенергія, водопостачання, утилізація сміття.
Під дорогами, проїздами і тротуарами лежить величезна павутина інженерних мереж, більшість з них не знали ремонту десятки років, а якщо і мали, то вибірково і в аварійному режимі. Труби ледве дихають. Тому необхідно запровадити комплексний підхід в роботі з модернізації інфраструктури. Генеральний план розвитку території єдиної громади повинен відображати нагальні потреби в реконструкції інженерних мереж.
В першу чергу потрібно і налаштувати безперебійне електропостачання шляхом встановлення додаткових розвантажувальних підстанцій для зменшення надмірного навантаження існуючих мереж і привести електронапругу до прийнятного рівня.
Ще у нас відсутня система поверхневого водовідведення. Щойно починається дощ, стоять величезні калюжі, які не дають спокійно ні проїхати, ні пройти. Останні роки, все частіше бувають часті сильні зливи або снігопади, з якими не може впоратися жодна поверхнева система водовідведення.
В європейських містах знаходять новітні підходи до вирішення даного питання. Мета – затримати дощову воду, максимально використовуючи інструменти ландшафтного дизайну. Наприклад, зелені зони з невеличкими водоймами, які максимально вбирають надлишки води. Більше зелених насаджень та менше твердих покриттів, які не пропускають воду.
Кожне літо деякі райони Борисполя перетворюються у пекельні зони. Найбільше від цього страждають люди похилого віку: і вдома не можна всидіти, і на вулицю не вийти. Запровадження європейської практики – відкриті фонтани та невеличкі водойми – створять не тільки необхідний мікроклімат, а ще й нові місця для відпочинку та спілкування.
Якість життя міста чи села визначається наскільки безпечно і комфортно почуваються його мешканці. Це комплекс факторів. Достатній рівень сучасного енергоефективного вуличного освітлення, дорожня розмітка, зручна, як для пішоходів, так і водіїв, належна якість роботи патрульної поліції та злагоджена робота комунального транспорту. Це мінімум.
Щодо зручностей. Спробуйте пройти з дитячою коляскою тротуарами, де припарковані автомобілі, або східцями без пандусів. Якщо ви фізично сильний чоловік – зможете перенести цей візок. Але зазвичай з малечею гуляють мами або бабусі. Як бути їм? Про людей з особливими потребами я взагалі мовчу. У них вибір невеликий: або взагалі не виходити з дому, або постійно розраховувати на те, що їм хтось допоможе. Для більшості з них це дуже некомфортна і принизлива ситуація.
Такі поняття, як доступність та безбар’єрний простір стали нормою для всіх європейських міст. Там скрізь пандуси, “світлофори, що розмовляють”, для незрячих людей. Велосипедні доріжки, щоб і пішоходи, і велосипедисти, і водії почувалися безпечно і не заважають одне одному.
Все це давно придумано, нам просто потрібно впровадити європейський досвід, враховуючи місцеву специфіку.
KV: На все це треба буде знайти величезну купу грошей… І це ж ще не все?
Володимир Кондратенко: Звісно, це потребує значних фінансових вливань. В результаті децентралізації в місцевих бюджетах стало залишатись більше коштів, ніж раніше, але бюджет громади все одно обмежений. Тому головне, щоб Бюджет став прозорим та доступним для громади – ті, хто сплачують податки мають розуміти, куди витрачаються їх кошти, бачити, що двічі не сплачують за одне і теж з року в рік.
Крім того, потрібно залучати інвестиції. Як і у випадку з питною водою, необхідно залучати міжнародних інвесторів, впроваджувати принципи державного партнерства. Бориспільщина повинна бути відкритою для інвесторів. Ніяких “відкатів” місцевим чиновникам! Бо для серйозних і, особливо, зарубіжних бізнесменів, це не припустимо.
Головне – це воля та підтримка громади. Ресурси і можливості знайдуться.
Також, у зв’язку з короновірусом та карантинними обмеженнями, дуже важливо зберегти малий бізнес. Особливу увагу та підтримку потрібно приділити у створенні соціально орієнтованого бізнесу, що надає послуги мешканцям громади. Підтримка та розвиток малого та середнього бізнесу дасть можливість нам самим створювати робочі місця, зменшити відтік працездатного населення та збільшити надходження в бюджет.
Найближчим часом також потрібно підтримати створення малих фермерських госпордарств, допомогти їм отримати довгострокові кредити під малі відсотки. Для реалізації екопродукції побудувати фермерські магазини та замінити стихійні ринки на сучасно-обладнані торгові місця для кожного. Налагодити постачання продукції фермерів в заклади освіти та охорони здоров’я.
Вважаю вкрай необхідним забезпечити нашу громаду вчителями математики, хімії, фізики; спеціалістами в галузі інженерії, коммунального господарства. Як мер, буду ініціювати затвердження стипендії та гарантованої оплати навчання 10-тьом кращим випускникам громади щорічно, з умовою, після отримання диплому, повернутися працювати в громаду.
Окремий виклик – медичне забезпечення. Пункти первинної медичної допомоги повинні бути укомплектовані необхідними ліками, засобами первинної діагностики. Забезпечення якісним інтернет зв’язком цих пунктів дає можливість термінового отримання більш фахової консультації у профільних лікарів, інформацію про пацієнта та краще підготуватися до прийому.
На даний момент не створено належних умов і для самореалізації та розвитку молоді Бориспільської громади. Я планую активно залучати молодь до громадського життя. Їх енергія та ідеї потрібні нашій громаді. Сучасний молодіжний простор, Арт-платформи – досить багатофункціональна структура, яка поєднує в собі культурологічну, освітню та розважальну функції. Це частина креативної індустрії, яка приносить не тільки нові надходження в бюджет громади, а й дає молоді розвиватися, реалізовувати свої проєкти. Крім того, наповнює міста і села молодою енергією та робить їх привабливішими.
Також я за розвиток сучасних технологій, щоб люди отримували послуги у єдиному прозорому офісі. Це стосується буквально всіх населених пунктів нашої громади. В сучасному світі кожен мешканець нашої громади повинен отримувати всі необхідні інформаційні сервісні послуги не виходячи з дому, замість марного сидіння в чергах. А зробити це можливо через комп’ютер, планшет або смартфон.
Максимальна прозорість, відповідальність за корупцію та бездіяльність, тісна взаємодія з громадою, ретельне планування і сталий розвиток. Принципи, якими повинна керуватися влада і принципи, якими керуюсь я.
Фото: Володимир Кондратенко