COVID-19 розділив людей на два табори

COVID-19 розділив людей на два табори

Медіа-код – це людяність перш все, підтримка. COVID-19 розділив людей на два табори: одні все ще не вірять у страшний вірус або відносяться до нього байдуже, а інші – це люди, знайомі яких пережили випробування COVID-19 або і самі опинилися в цьому пеклі. Мене коронавірусна інфекція відправила на лікарняне ліжко.

Звичайна районнна лікарня на Київщині  обладнана під інфекційне віддділення для лікування хворих на COVID-19, вдуматися тільки “19”, а на вулиці зараз вже 21-й рік. Перший поверх обладнаний для людей, що потребують лікарського нагляду, а другий для тяжко хворих, що не можуть дихати без апарату штучної вентиляції легень.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Ходімо, я покажу тобі перший поверх, більшість людей, що тут перебувають, отримали також  ускладнення на нервову систему, тому не лякайся, якщо раптом хтось буде сваритися, хтось плакати, а хтось весело говорити.

В кінці довгого коридору ти бачиш яскраве фіолетове світло, яке відділяє плівка, це пристрої для дезинфекції , за плівкою склонивши голову на стіну сидить змучена від важкої зміни молоденька медсестра Катя, знову нові хворі, крапельниці, уколи.

Відразу біля плівки стоїть стіл, де ти можеш виміряти тиск та сатурацію. А поруч дві кімнати від яких лине різкий лікарняний запах, такий, як ти міг чути в аптеках, відчувається надто сильно, це  “процедурна”. Бачиш? Тут безліч голок, баночок, таблеток та інших пристроїв, назви, яких пересічна людина навряд чи вимовить, не говорячи вже про запам’ятовування.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але найцікавіше тут, відкривай двері. 8 ліжок, по 4 з кожної сторони з вузькими коридорчиками між ними, праворуч стоїть холодильник, далі вішалка, й маленький умивальник. Це тільки зараз я не звернула увагу на це, пізніше, коли з сусідніх палат будуть приходити хворі, щоб покласти свою їжу в холодильник, я це обов’язково помічу.

Почалося, 5 година ранку, медсестри з візочками та пристроями для крапельниць відчиняють двері й, шурхочучи своїми костюмами, дістають твою руку з-під теплої ковдри, вводять розчин зі шприцу, один, другий, третій, тобі стає трішки нудотно, але це минеться, далі крапельниця, їх також три.  Шоста година, знову тиша, але сон вже зник, тому всі починають підводитися, чистити зуби, вмиватися, та щось їсти. Мене відразу попереджають: вода буде лише холодна, і можливості прийняти душ також не буде.

Тепер можеш ще трішки подрімати, і прокидаєшся від крику: “Сніданок!”. На годиннику – дев’ята ранку.  Береш собі кашу чи суп, трішки чаю, потім починається прийом жмені пігулок. 

А далі час, який буде тягнутися найдовше, ніч пережити легше, а вдень тобі буде морально просто важко. Десь чується крик:Медсестру, в n- палату, тут стало гірше!”, хтось жаліється на нестачу коштів, адже чеки на ліки складаються з чотирьохзначних цифр, хтось ігнорує телефонні дзвінки, бо не хоче ні з ким говорити , хтось мовчки дивиться в стіну і гіркі сльози течуть по щоках… Ти одразу починаєш цінувати рідний дім і посмішку близьких зранку. Та й  взагалі, ти переосмислюєш все своє життя.  Бачиш ось цю жінку, вона щаслива в сім’ї, діти до неї приїздять вже втретє за день, вони спілкуються через вікно. Відразу хочеться подзвонити рідним. А ось бабця, яка телефонує всім своїм знайомим і скаржиться на життя, на те, що діти до неї приїдуть тільки завтра, адже вона обов’язково і їм, як то кажуть “виноситиме мозок”, до речі, так вона робитиме години до 11-ї ночі.

Ось ця висока поважна жіночка – вчителька, з нею можна бауло б поговорити, але через ускладнення від COVID-19, вона може посміхатися, а потім різко заплакати, далі зателефонувати комусь і насварити…

О 13-й знову зайдуть медсестри, і знову по твоїх венах потече вся таблиця Менделєєва,  потім обід, таблетки, і знову час, який тягнеться вічність. 0 17.00 це повториться знову. А ввечері ти довго не зможеш заснути, через незручний катетер в руці, поодинокі  покашлювання сусідів у палаті, розмови, гул сирен швидкої допомоги

А що за цей день відчуваєш ти ?  Ти не хочеш ні з ким говорити, очі виплакали більше сліз, ніж за останні роки, а поглянути на рідних не має сил, адже не має нічого болючішою, аніж нещасні очі близької тобі людини. Ти говориш собі: “Тримайся, тільки не показуй своє нещастя близьким, їм і там дуже тяжко”. Але як тільки ти їх побачиш, сльози потечуть градом.

Як тобі екскурсія? Сподобалось?

На щастя, зусилля медиків даром не минулися. Та й молодий організм допоміг. Я знову – на навчанні, вдома, з друзями.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Юлія Бублик, студентка оптико-механічного коледжу
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4