Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко продовжує дивувати читачів КиевVласти своїми гастрономічними турами. Цього разу Інна, відвідуючи Leopolis Jazz Fest, відкрила три нових ресторани, надзвичайно смачних та гарних, та завітала до парочки старих і легендарних закладів.
Традиційне перебування на Львівському джаз-фесті не обійшлося без відвідування нових смачних місць столиці Галичини. Цього разу я побувала аж в трьох нових закладах, які відкрилися зовсім нещодавно, а також завітала до улюблених вже багато років ресторацій.
Отже додавайте до своїх нотаток п`ять смачних гастрономічних місць міста Лева!
Grand Café Leopolis, площа Ринок, 1
Як завжди порадував Холдинг емоцій “!Fest”. Цього року вони запустили декілька нових проектів – один з них просто в серці міста на площі ринок в приміщенні Ратуші.
Grand Café Leopolis, як мінімум, відповідає своїй назві за зовнішнім виглядом. Інтер’єр та екстер`єр заворожують – декілька просторих залів з височенними стелями та літня тераса з червоними доріжками, білими скатертинами та величезними арочними вікнами.
Сюди раджу прийти поснідати, з`їсти солоденького або просто випити коктейль. Але, перш за все, мусите спробувати тут чотири фірмових страви:
-
десерт “Леополі” (кремове тістечко щось на кшталт “Наполеону”) – 90 гривень;
-
каву “Леополіс”, зварену на піску на трояндовій воді – 35 гривень;
-
коктейль “Леополіс” на трояндовій воді з пелюстками троянд та просекко – 60 гривень;
-
“Леополіс до спеки” з цитриновим фрешем та трояндовим сиропом – 25 гривень.
Якщо хочете поїсти більш фундаментально – приходьте сюди на сніданки та тістечка. Вони феєричні!
На сніданок пропонують цілу вежу: три таці їжі всього за 109 гривень. Першу тарілку можна вибрати за бажанням:
-
яйце пашот з квасолею у соусі софріто із зелениною;
-
грінку з лососем, яйцем пашот під голландським соусом;
-
яйце пашот зі смаженим беконом на голландському пухкому млинці.
Друга та третя таця подаються з паштетами та намазанками, грінками до них та бріошем із корицею та маслом.
На десерт – величезний вибір, більше 20 видів тістечок, серед яких важко зупинитися на одному. Ми взяли:
-
роляду сезонну (меренговий рулет з сезонними ягодами та кремом маскарпоне) – 60 гривень;
-
львівський сирник (як записано в меню – той самий найліпший і найсмачніший, який готує кожна львівська господиня і рецепт якого вона ніколи і нікому не повість) – 58 гривень;
-
фірмовий “Леополіс”, який випікається щодня, ви навіть матимете сертифікат з датою випічки та підписом майстра, який його готував, зі спеціальною поливкою – 90 гривень.
Кожне тістечко можна взяти із собою, його запакують у фірмову червону коробочку.
Дуже дуже раджу – вдягайте красиву сукню, всідайтеся на терасі, слухайте вуличних музиків і насолоджуйтесь атмосферою площі ринок та дзвоном 65-метрової вежі.
Дуже Висока кухня/Pretty High Kitchen, площа Ринок, 14
Ще один новий заклад у столиці Галичини, який започаткували власники мережі Local Fest, суттєво відрізняється від усіх інших львівських ресторацій. Тут немає меню, лише цінники на напої. Спитаєте як так може бути? А може! В ресторані “Дуже Висока кухня” – все дуже незвично.
Перш за все – знайдіть ресторан “Криївка” на площі Ринок. Потім підіймайтесь сходами на самий верхній поверх, минаючи найдорожчу ресторацію Галичини “Масони”. Всідайтеся на терасі або в залі і чекайте, поки до вас не підійде кухар.
Ось тут починається саме цікаве: ви можете замовити будь-яку страву, яку забажаєте і вам її приготують в певній інтерпретації. Це може бути страва з птиці, м’яса чи риби, овочів і звичайно – десерт.
Щоправда, не за всі страви, які ми озвучили змогли взятися. Наприклад, вам не зможуть приготувати деруни, або борщ або суші. Є певні страви, які чомусь не підлягають виконанню. Але ми все ж таки знайшли ті позиції, які влаштували і нас, і кухара.
Ще один момент: кухар запитає вас, яку за об’ємом порцію ви бажаєте і відповідно до цього озвучить вартість страви. Тобто ціну ви знатимете наперед.
Отже, що ми замовили:
-
голубці. Мені приготували їх з м’ясом індички, в молодій ледь припущеній капусті в ніжному соєво-молочному соусі – 250 гривень;
-
олів’є. Замовляли 2 порції – тому було 2 різних подачі: одна більш класична, інша – з чорнилами каракатиці у вигляді ролу – 150 гривень;.
-
салат з лососем, сиром філадельфія, свіжими овочами та брусничною поливкою – 250 гривень;
-
свинина смажена з овочами гриль – 300 гривень;
-
десерт “Брауні” з кулькою морозива, кедровими горішками та ягідною поливкою – 150 гривень;
-
десерт “Бананові хлібці” з кулькою морозива, смаженим бананом та ягідною поливкою – 150 гривень.
Плюси ресторації:
-
якщо хочете поекспериментувати і з’їсти незвичну вечерю чи обід – чимчикуйте до “Дуже вискої кухні;
-
тераса на даху: якщо розташуєтесь там, перед вами відкриється чудова панорама на сусідні дахі та будинки, особливо раджу сісти тут на заході сонця;
-
дуже смачні коктейлі – всі в одну вартість 125 гривень.
Мінуси ресторації:
-
доведеться чекати – наші замовлення готували близько години;
-
ви не можете бути впевнені, що ваша улюблена страва прийдеться вам до смаку – певний соус чи інгредієнт можуть зіпсувати перевірений роками смак.
Проте, ви точно отримаєте фан!
Ресторація Бачевських/ Baczewski Restauracja, вул. Шевська, 8
Впевнена, кожен, хто хоч раз побував у Львові, відвідав цю ресторацію. Тому не написати про неї не можу, хоча, з моменту її відкриття, вона все менше вражає мій шлунок – чотири роки тому я просто обожнювала цей заклад.
Тут завжди черга, і потрапити до “Ресторації Бачевських” зовсім непросто. Краще приходити між сніданком та обідом, або між обідом та вечерею. Так більше шансів, що не будете стояти в черзі.
Те, що дійсно тут вражає – атмосфера та вишуканість інтер’єру. Живі рослини, клітини з птахами, квітчасті скатертини на столиках, старовинні комоди (креденси) для посуду, фортепіано – таке враження, що ви знаходитесь у вітальні будинку початку XX століття.
Тому, насолоджуватись їжею в Бачевських неймовірно приємно!
Отже, чим нас тут частували. Почнемо з закусок:
-
москалик ( оселедець з грінками та картоплею) – 84 гривні;
-
канапки руська трійця (3 види паштету) – 125 гривень;
-
канапка з форшмаком – 26 гривень.
Потім були перші страви:
-
холодник з буряка – 95 гривень;
-
борщок з яськами – 75 гривень.
Основні страви:
-
банош з бринзою та білими грибами – 120 гривень;
-
пироги з м’ясом (вареники) – 105 гривень;
-
теляча ніжка з бринзою та молодою картоплею – 158 гривень.
Фішка закладу – подача страв. Майже кожна з них має свій унікальний посуд, або форму сервировки. Наприклад, холодник подається в тарілці з льоду, банош в старовинній прасці, оселедець в розрізаній навпіл пляшці.
Під страви ми замовляли настоянки власного виробництва – динєву, агрусову та айвову (25 гривень за 50 грамів).
Взагалі-то на вході або виході з ресторації не забудьте відвідати крамницю Бачевських! Там ви знайдете нескінченний вибір настоянок та наливок, які вже стало традицією привозити зі Львова.
Кафе “Ностальгія”, вул. Сербська, 6
Заклад, на який натрапила абсолютно випадково, і на який ніколи не звертала уваги, хоча знаходиться він в самому центрі – просто за кутом від міської Ратуші. Це навіть не ресторан, а кафе, але тут завжди дуже людно.
І неспроста! Їжа проста – звичайні деруни, олів’є, котлетки, млинці, окрошка – але смачно, як в дитинстві, та й ціни такі, які навряд чи ви знайдете в центрі Львова.
Тут реально все дуже просто, без зайвого пафосу, але пречудова тераса на вулиці та гарне обслуговування. Якщо раптом хочете дуже ситно та смачно поїсти, збилися з ніг шукати вільний столик біля площі Ринок – завітайте сюди.
Отже, чим нас тут годували і що я рекомендую:
-
деруни зі сметаною – 80 гривень;
-
телячі медальйони у винно-солодкому соусі – 130 гривень;
-
млинці з сиром і родзинками – 47 гривень;
-
млинці з червоною ікрою – 120 гривень;
-
окрошка – 60 гривень;
-
олів’є – 68 гривень;
-
печінка по-берлінськи – 75 гривень;
-
салат з буряка та чорнослива – 50 гривень.
За дерунами та олів’є я точно буду ностальгувати!
Opera Underground, проспект Свободи, 28
Ще один заклад з мережі Local Fest і найкращий коктейль-бар у Львові. Відкрили його на місці закладу “Лівий берег”, який декілька років привертав увагу відвідувачів Львівської Опери та звичайних туристів, які з великим задоволенням потрапляли в лабіринти оперного театру.
Тепер це не просто ресторан, а справжній рай для поціновувачів коктейльної історії. В меню закладу більш ніж 200 видів коктейлів, з них – 20 авторських з оригінальною подачею. Ми звичайно вирішили спробувати саме ці варіанти і точно не пошкодували.
Отже, почніть з фішки закладу – VR-коктейлю. Вам на очі одягають окуляри віртуальної реальності і ви спостерігаєте приготування вашого коктейлю, а також його подачу саме в них. Що ви побачите? Збережу інтригу, аби вам було цікаво спробувати цей коктейль і насолодитися процесом.
Також не пошкодуєте, якщо замовите “Ван Гог”. Можна звичайно трішки здогадатися, як може виглядати подача напою від знаменитого майстра, але ніколи не здогадаєтесь, що пити свій коктейль, ви будете після того, як розфарбуєте його буряковим шрабом та апельсиновим сиропом. Вам приносять палітру з фарбами – і ви на пару хвилин становитесь і художником і барменом, тобто творцем.
Менш ординарний, але теж незвичний – коктейль “Офіс”. Вам подають настільний світильник і ви потягуєте коктейль просто через трубочку його верхньої частини, а вашим келихом є звичайна лампочка всередині.
Наші коктейлі того вечора:
-
VR коктейль (ямайський ром, кокосовий лікер, пюре маракуї, молоко) – 150 гривень;
-
“Ван Гог” (бурбон, лимонний фреш, апельсиновий сироп, буряковий шраб, яблучний сидр) – 115 гривень;
-
“Офіс” (джин, лимонний фреш, сироп з меду та абсент) – 85 гривень.
Тож, хочете дійства і яскравого нічного життя – мерщій до Opera Underground!
А незабаром читайте ще один гастрономічний огляд з іншого фестивалю – Одеського. Буде також декілька нових та безліч улюблених барів та ресторанів до вашої уваги! Тому не забувайте стежити за моєю сторінкою.
Читайте та смакуйте: Ресторанний гід: Львів, Івано-Франківськ, Ужгород (фото, відео, ціни, меню)
Фото та відео автора