У жовтневій афіші Національної опери України киян та гостей столиці продовжують запрошувати на вистави різноманітного репертуару. Так, наприклад, відбудеться прем’єра опери “Трубадур” Дж.Верді, присвячена 100-річчю видатного хормейстера Льва Венедиктова. Не забули в театрі й про наймолодших глядачів — на них очікують балет “Пригоди Піноккіо” та опера “Кіт у чоботях”, покладені на музику Ю.Шевченка. Також балетна трупа планує відправитися в гастрольні тури: у США з 8 по 29 жовтня та з 16 по 26 жовтня в Італії з балетом “Жізель”. Також у жовтні відбудеться грандіозна подія — Концерт симфонічного оркестру та солістів Національної опери України під орудою Миколи Дядюри до 80-ї річниці висадки десанту союзників у Нормандії.
Про це КВ розповіли у театрі.
3 жовтня (четвер) о 17:00 та 26 жовтня (субота) о 15:00 глядачів запрошують на балет А.Адана “Жізель”. Балетмейстер-постановник нової редакції — Віктор Яременко, диригент-постановник нової редакції — Олексій Баклан, художник-постановник нової редакції та художник з костюмів — Марія Левитська. Прем’єра цієї постановки з величезним успіхом ще взимку пройшла в Японії, а тепер ця вистава збирає аншлаги в Києві й готується завоювати серця європейців під час наступних гастролей. У головних партіях: Ілона Кравченко (Жізель), Даниїл Пащук (Альберт), Олександр Габелко (Ганс), Анастасія Шевченко (Батільда) та ін. диригент — Олексій Баклан.
4 жовтня (п’ятниця) о 17:00 відбудеться безсмертний шедевр української класики опера Семена Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм” в музичній редакції Мирослава Скорика. У головних ролях: Богдан Тарас (Карась), Світлана Годлевська (Одарка), Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (Оксана), Олександр Нікіфоров (Андрій), Олександр Киреєв (Султан) та ін.
5 жовтня (субота) о 15:00 — балет Хермана Левенсхольда “Сильфіда”, який вважається одним з кращих романтичних балетів. Свого часу цей твір назвали “ескізом, яким скористалися для чарівної композиції “Жізелі””. У титульній партії — Катерина Дегтярьова. Також в головних ролях: Клеман Гійом (Джеймс), Андрій Карєв (Гюрн), Сергій Литвиненко (Медж, чаклунка) та ін. Диригент — Сергій Голубничий.
6 жовтня (неділя) о 15:00 — опера “Ріголетто” Дж.Верді поставлена за драмою В. Гюго “Король бавиться” (лібрето Ф. Піаве). Соціальна ідея, що привабила композитора у драмі Гюго — протиставлення простої, по-своєму нещасної людини, придворного блазня Трібуле розбещеному королю Франциску I. У головних ролях: Петро Приймак (Ріголетто), Дмитро Іванченко (Герцог), Лілія Гревцова (Джільда), Ірина Петрова (Маддалена), Сергій Магера (Спарафучіле) та ін. Диригент — Віктор Олійник.
10 жовтня (четвер) о 17:00 запрошують на комічний балет “Весілля Фігаро” на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом київських глядачів. У головних ролях заявлені: Даниїл Пащук (Фігаро), Каріна Тельвар (Сюзанна), Олександр Габелко (Граф Альмавіва), Катерина Козаченко (Графиня), Микита Кайгородов (Марцеліна), Олексій Швидкий (Керубіно) та ін. Диригент — Герман Макаренко.
11 жовтня (п’ятниця) о 17:00 — оперний вечір, що складається з комічної опери “Служниця-пані” та “Оперного дивертисменту”.
Так, комічна опера Дж.Б. Перголезі “Служниця-пані” посіла гідне місце в золотому фонді оперного мистецтва. Ця опера спочатку була призначена для виконання в якості інтермедії між актами опери-seria “Гордий бранець”, а з часом набула “самостійності” і швидко завоювала весь тодішній музичний світ, ставши блискучим зразком опери-буффа. “Гобелен, що ожив”, — так режисерка-постановниця Тамара Трунова пояснює візуальну стилістику своєї “Служниці”. У виконавському складі цієї старовинної опери-буффа цього разу: Дмитро Агеєв (Умберто), Анастасія Поважна (Серпіна, його служниця), партія клавесина – Юлія Ященко.
“Оперний дивертисмент” буде у виконанні провідних солістів оперної трупи театру (Людмила Монастирська, Сергій Магера, Дмитро Кузьмін, Оксана Крамарєва, Геннадій Ващенко, Анжеліна Швачка, Олександр Киреєв, Лілія Гревцова, Олександр Нікіфоров), симфонічного оркестру та хору Національної опери України прозвучать кращі зразки світової та української оперної класики. Диригенти — Алла Кульбаба, Сергій Голубничий.
12 жовтня (субота) о 15:00 — балет “Пригоди Піноккіо” в постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка. Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів в майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.
“Це “жива” вистава, яка буде постійно трансформуватись, залежно від часу, складу артистів, чи навіть від глядача. І головне, що вона добра і магічна. У фіналі від прояву людської доброти та любові під звуки чарівної музики всі наші ляльки оживають і перетворюються на звичайних веселих, пустотливих дітей”, — розповідає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов.
Лібрето Віктора Литвинова та Юрія Шевченка за мотивами казки Карло Коллоді. В головних партіях: Олексій Швидкий (Піноккіо), Каріна Тельвар (Лялька з блакитним волоссям), Сергій Литвиненко (Джепетто, лялькар), Руслан Авраменко (Господар ляльок), Райса Бетанкоурт (Лисиця), Андрій Скляр (Кіт) та ін.
13 жовтня (неділя) о 15:00 — перлина українського оперного мистецтва “Наталка Полтавка” Миколи Лисенка. Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка. “Наталка Полтавка” сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання. У титульній партії Наталія Николаїшин. Також у головних ролях: Наталя Кисла (Терпелиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Сергій Пащук (Возний, жених Наталчин), Богдан Тарас (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин).
17 жовтня (четвер) о 17:00 — балет Людвіга Мінкуса “Дон Кіхот”, який часто називають справжнім святом танцю. У ролях: Дмитро Александров (Дон Кіхот), Микита Кайгородов (Санчо Панса), Руслан Авраменко (Лоренцо), Ілона Кравченко (Кітрі), Олександр Скулкін (Базиль), Маргарита Альнах (Вулична танцівниця), Ілля Морозов (Еспадо, прем’єра), Райса Бетанкоурт (Мерседес) та ін.
18 жовтня (п’ятниця) о 17:00 та 20 жовтня (неділя) о 15:00 відбудеться прем’єра опери “Трубадур” Дж.Верді.
“Це лабіринт, в якому надзвичайно цікаво як блукати, так і шукати спосіб вийти з нього. Тож пропозиція Анатолія Солов’яненка поставити цей твір у Національній опері України була дуже вчасною. Декорації та костюми створює самобутня художниця Марія Левитська, тому я впевнений, що результат буде чудовим”, — розповів режисер-постановник Віталій Пальчиков.
У виконавському складі заявлені: Олег Злакоман, Дмитро Кузьмін (Манріко), Геннадій Ващенко, Олександр Мельничук (Граф ді Луна), Людмила Монастирська, Оксана Крамарєва, Вікторія Ченська (Леонора), Алла Позняк, Анжеліна Швачка (Азучена), Сергій Магера, Сергій Ковнір, Володимир Тишков (Феррандо), Тетяна Пімінова, Ірина Петрова (Інес), Сергій Скочеляс, Руслан Танський (Рюїц та Вісник), Богдан Тарас, Юрій Горинь (Старий циган).
Також у жовтневій афіші представлений балет Є.Станковича “Вечори на хуторі біля Диканьки” у постановці Віктора Литвинова, який відбудеться 19 жовтня (субота) о 15:00. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками оживає у вигляді балету.
24 жовтня (четвер) о 17:00 — 2 одноактні вистави: опера “Джанні Скіккі” Дж.Пуччіні та балет “Болеро” М.Равеля. “Джанні Скіккі” — єдина комічна опера композитора, якій властива щедра мелодійність, гостра характерність персонажів та стрімкий темп розвитку подій.
25 жовтня (п’ятниця) о 17:00 пройде опера “Турандот” Дж.Пуччіні, яка стала лебединою піснею великого італійського композитора.
27 жовтня (неділя) о 15:00 відбудеться опера “Кіт у чоботях” Ю.Шевченка. За словами організаторів, вистава — яскрава, як мультик, мелодійна, як мюзикл і стара, як світ.
Наостанок 31 жовтня (четвер) о 17:00 гостей запрошують на балет “Віденський вальс”. Це одна із найяскравіших балетних вистав театру, покладена на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа у постановці Аніко Рехвіашвілі.
Нагадаємо, у будинку села Гореничі на Київщині відбувся ювілейний V фестиваль-конкурс «Жіночий образ в українському національному вбранні» у суботу, 28 вересня. На заході було представлено 44 колоритні та самобутні образи.
Читайте: У Білогородській громаді пройшов фестиваль українського національного вбрання
Фото: Національна опера України
КиївВладаДарина Полішевська